fot.mswia.gov.pl fot.mswia.gov.pl
| Wydrukuj

 Premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński spotkali się z wojewodami na naradzie koordynacyjnej. – Moją ogromną ambicją, ale zarazem też celem i marzeniem jest to, żeby wojewodowie, urzędy wojewódzkie były bardzo sprawnymi jednostkami w terenie, które przejmują coraz więcej zadań ponieważ są bardzo sprawne – powiedział Prezes Rady Ministrów.

Premier podkreślił, że realizacja zadań, jakie spoczywają na urzędach wojewódzkich jest niezwykle ważna m.in. w przypadku klęsk żywiołowych, ponieważ działania te powinny być prowadzone „bez zbędnej zwłoki”. Jak mówił, eliminacja szkód jest w dużym stopniu takim zadaniem, poprzez które obywatele patrzą na sprawność działania państwa. Od efektywności prowadzenia przez urzędy wojewódzkie swoich zadań zależy potem sprawność całej administracji centralnej, w tym rządu.

- Konieczna jest dyskusja o sprawności operacyjnej, doposażeniu w sprzęt i budżecie urzędów wojewódzkich. W ogromniej liczbie przypadków sprawdziły się nasze służby, ale trzeba pracować i ćwiczyć, żeby było jak najmniej słabych punktów - dodał.

Podczas spotkania wojewodowie przedstawili informację na temat przejmowania od marszałków województw zadań w oparciu o przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Narada koordynacyjna z wojewodami odbyła się we wtorek (30 stycznia br.) w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

 


Ostatnio zmieniany: