Fot.Adama Kraina   Fot.Adama Kraina
| Wydrukuj

Szkolnictwo morskie a także żegluga morska i śródlądowa – były tematem piątego Konwentu Morskiego. W posiedzeniu wzięli udział m.in. m.in. reprezentujący KPRP Adam Kwiatkowski, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, parlamentarzyści, przedstawiciele AMW oraz przemysłu stoczniowego.

- Chcemy stwarzać warunki do tego, żeby ta gospodarka się odbudowywała. Mamy świadomość, że to nie jest proces, który będzie bardzo szybki i łatwy (...). Powołaliśmy ponownie po 8 latach nieistnienia Ministerstwo Gospodarki Morskiej, żeby pokazać, że jest to jeden z naszych priorytetów – podkreślił Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Jak powiedział Jerzy Materna, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej rząd przewiduje zainwestowanie ponad 100 mld zł w żeglugę morską i śródlądową.

Podczas spotkania wręczono Arkadiuszowi Dworzakowi - sekretarzowi generalnemu Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego - Srebrnego Krzyża Zasługi. Odznaczenie przyznał Prezydent RP na wniosek Wojewody Pomorskiego.


Ostatnio zmieniany: