| Wydrukuj

W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej o godzinie 8.41 w Pomorskiem zawyły syreny. – Ta tragedia jest wciąż żywa w naszych sercach – podkreślił Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który o godzinie 8.41 wraz z wicewojewodą Mariuszem Łuczykiem i przedstawicielami Marynarki Wojennej RP na cmentarzu w Baninie oddali cześć admirałowi Andrzejowi Karwecie, dowódcy MW, który zginął pod Smoleńskiem.

Wojewoda w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz własnym złożył także wieńce na grobie i pod pomnikiem legendy Solidarności w Gdańsku -Wrzeszczu Anny Walentynowicz, a także grobach Arkadiusza Rybickiego i Leszka Solskiego spoczywających na cmentarzu Srebrzysko.

W Bazylice Mariackiej wieńce przy sarkofagu Macieja Płażyńskiego, marszałka Sejmu, byłego wojewody gdańskiego złożył wicewojewoda Mariusz Łuczyk.
Po południu Wojewoda Pomorski weźmie udział w uroczystościach rocznicowych w Warszawie.

Tu-154M rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, o godzinie 8:41.Śmierc poniósł Prezydent RP Lech Kaczyński, Maria Kaczyńska oraz 94 osoby - wśród nich wysocy rangą wojskowi oraz urzędnicy, którzy mieli towarzyszyć głowie państwa na uroczystościach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

 


Ostatnio zmieniany: