Wojewoda Dariusz Drelich i wójt gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński Wojewoda Dariusz Drelich i wójt gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński
| Wydrukuj

Siedem klas, w tym specjalistyczne do nauki języków obcych, żeglarstwa i komputerowa, dwupoziomowa biblioteka gminna z czytelnią, pokój nauczycielski, pedagoga a wszystko na ok. 1650 metrach kwadratowych – tak wyglądać ma szkoła w Cedrach Wielkich po rozbudowie. Dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał z władzami gminy umowę na dofinansowanie inwestycji.

– Trzeba inwestować w szkolnictwo. I my to robimy bo to przyszłość naszego kraju - podkreślił wojewoda.

Pieniądze pochodzą z rezerwy ogólnej budżetu państwa i zostały przeznaczone na ten cel decyzją Premiera RP Mateusza Morawieckiego.

Inwestycję, która kosztować będzie gminę 6 400 000 zł, rozpoczęto pod koniec ubiegłego roku. W 2017 r. dotacja z budżetu państwa wyniosła 323 068 zł, tegoroczna - 1 898 466 zł.  Po rozbudowie z budynku korzystać będą przede wszystkim dzieci, nie będzie już konieczności prowadzenia tzw. dwuzmianowości czyli nauki do późnych godzin. Obiekt będzie też dostępny dla mieszkańców, którzy zechcą skorzystać z gminnej biblioteki.
Rozbudowa szkoły ma zakończyć się z końcem kwietnia 2019 roku.

 


Ostatnio zmieniany: