| Wydrukuj

Do 20 lipca br. wszystkie gminy z województwa pomorskiego mogą otrzymać środki na przeprowadzenie darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządów. Warunkiem udziału jest przygotowanie projektu szkoleń do 150 tys. złotych i złożenie wniosku przez stronę internetową www.jawinternecie.edu.pl, prowadzoną przez Fundację Legalna Kultura, jednego z operatorów w tym regionie.

To niezwykle ważne, aby lokalne społeczności mogły korzystać w pełni z dobrodziejstw internetu – mówi minister cyfryzacji, Marek Zagórski - Projekt „Ja w internecie” umożliwia poznanie i oswojenie nowoczesnych technologii. Uczestnicy szkoleń otrzymają narzędzia, które nauczą ich m.in. poszukiwania informacji w sieci, komunikacji online, obsługi oprogramowania, czy korzystania z e-usług.

Szkolenia przekażą też wiedzę w wielu obszarach tematycznych, np. Rodzic w internecieMój biznes w sieciMoje finanse i transakcje w sieciDziałanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog),Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

- Czasu na zgłoszenie jest coraz mniej, ale naprawdę warto. Gminy mogą dać swoim mieszkańcom wspaniały prezent: darmowe szkolenia, blisko miejsca zamieszkania, umiejętności użyteczne w życiu codziennym oraz sprzęt, który po projekcie będzie mógł zasilić infrastrukturę szkół - podkreśla Wojciech Szajnar, zastępca dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Otrzymanie grantu nie wymaga wkładu własnego i można z niego pokryć wszystkie koszty realizacji szkoleń, w tym zakup brakującego sprzętu komputerowego. 

Zapraszam samorządowców do kontaktu z nami - mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura. - Pomożemy w złożeniu wniosku i promocji szkoleń. Dla mieszkańców to wielka szansa na rozwój, poprawienie jakości życia i ich bezpieczeństwa w globalnej rzeczywistości.

Samorządy z województwa pomorskiego będą mogły wziąć również udział w naborze organizowanym przez innego operatora w tym regionie - Instytut Działalności Publicznej, który już wkrótce uruchomi możliwość składania aplikacji przez gminy.

Więcej informacji o trwających naborach na stronie CPPC

Źródło : Ministerstwo Cyfryzacji


Ostatnio zmieniany: