| Wydrukuj

Dziś w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa Wicewojewody Pomorskiego Mariusza Łuczyka oraz Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Alicji Kinczewskiej – Dybek , dotycząca pomocy dla rolników poszkodowanych w wyniku tegorocznej suszy.

Poinformowano o rządowym wsparciu dla rolników. Rada Ministrów  przyjęła program pomocy dla gospodarstw rolnych i rybackich, które w bieżącym roku ucierpiały z powodu suszy lub powodzi. Na realizację programu przeznaczono z budżetu państwa kwotę 799,5 mln zł, w tym 697 mln zł na dotacje do 1 hektara zniszczonych upraw.

Zwracam się z apelem do wszystkich samorządów o większą mobilizację i przyspieszenie prac związanych z szacowaniem strat spowodowanych przez suszę. Dzięki sprawnemu działaniu w tym zakresie, możliwe będzie uruchomienie pomocy dla rolników. Ważnym jest także, aby samorządy przychylnie podeszły do próśb składanych przez mniejsze gospodarstwa rolne o umorzenie podatków. - pokreślił wicewojewoda.

Aktualnie na terenie województwa pomorskiego straty szacuje 113 komisji. Susza dotknęła około 13 tysięcy producentów rolnych i objęła obszar ponad 300 tysięcy hektarów upraw.

Poniżej znajduje się informacja prasowa w sprawie działań podjętych przez Wojewodę Pomorskiego w zakresie pomocy rolnikom , którzy ponieśli straty z powodu suszy.


Ostatnio zmieniany: