Fot. www.prezydent.pl Fot. www.prezydent.pl
| Wydrukuj

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019, 55-lecie nadania szkole imienia Marynarki Wojennej i 25 - lecie matury międzynarodowej – to składowe dzisiejszej uroczystości w III LO w Gdyni, które od lat nie schodzi z listy najlepszych szkół w Polsce. Gośćmi specjalnymi uroczystości była Para Prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

Gdyńska „Trójka” słynie z nauczycieli pasjonatów. To ważne, że nauczyciele potrafią wzbudzić w uczniach głód nauki (…) Ci, z was którzy wybrali ”Trójkę” dokonali doskonałego wyboru – powiedziała Agata Kornhauser - Duda.

- Cieszę się z każdego rocznika absolwentów tej szkoły wolnej Polski – dodał Prezydent RP.

Podczas uroczystości wręczono m.in. nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom, maturzystom, olimpijczykom a także Nagrody Srebrnej Róży dwóm nauczycielkom odchodzącym na emeryturę.

Obok młodzieży, nauczycieli i dyrekcji szkoły w uroczystości wzięli również udział minister Krzysztof Łapiński, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek , Kurator Oświaty Monika Kończyk i kmdr Artur Kołaczyński, dowódca Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach.

 

 


Ostatnio zmieniany: