| Wydrukuj

Weterani z Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz innych organizacji niepodległościowych z kraju i ze świata goszczą w Juracie. Na gali wieńczącej program „Rodacy-Bohaterom. Spotkania kombatantów I i II Konspiracji nad polskim morzem” obecny był Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który wręczył świadkom historii przyznane przez Premiera RP Medale 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.

- Jestem zaszczycony i zarazem bardzo wzruszony, że mogę w imieniu Pana Premiera RP Mateusza Morawieckiego wręczyć Państwu Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Dziękuję Państwu za wszystko, za Wasz wielki wkład w obronę Ojczyzny. To dzięki Wam oraz innym nieżyjącym już bohaterom Polska jest dzisiaj wolna i niepodległa. Dziękuje za to z całego serca  - powiedział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski podkreślając, że - słowa wdzięczności należą się także instytucjom i organizacjom - takim jak Stowarzyszenie Odra-Niemen, które zorganizowało pobyt weteranów w Juracie, i troszczą się o godne uhonorowanie polskich bohaterów.

Grupa blisko 100 świadków historii wypoczywa od 14 października w Ośrodku Agencji Mienia Wojskowego w Juracie. Ważnym elementem programu są spotkania międzypokoleniowe, stad też obecność wolontariuszy i harcerzy z ZHR. Program został objęty patronatem narodowym Prezydenta RP.


Ostatnio zmieniany: