| Wydrukuj

Trzydziestu czterech przedstawicieli z 19. misji dyplomatycznych akredytowanych w Polsce - przyjechało na Wybrzeże. Wizyta, podczas której dyplomaci - ambasadorowie, chargé d’affaires, sekretarze ambasad - odwiedzą m.in pomorskie przedsiębiorstwa, spotkają się z rektorami uczelni, zwiedzą muzea i zabytki - potrwa do niedzieli. Gospodarzem wizyty jest Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

- Cieszymy się, że Pomorze jako polskie okno na świat i polska brama otwarta na świat, budzi szerokie zainteresowanie na całym świecie(…). Wszystkich Państwa witam z wielką radością, ale pozwólcie, że w roku 100-lecia odzyskania niepodległości ze szczególnym wzruszeniem, powitam ekscelencje reprezentujące kraje, których zmagania i trud poniesiony w walce o niepodległość był równie wielki jak nasz. Z wielkim współczuciem i zrozumieniem pamiętamy również o wszystkich tych, którzy dłużej niż my Polacy walczyli o odzyskanie wolności i niepodległości(…) – podkreślił wojewoda witając gości w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Jeszcze dziś dyplomaci zwiedzą wystawę „Łodzie ludów świata” w NMM, a w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku spotkają się z rektorami trójmiejskich uczelni. W programie także wizyta w Muzeum Bursztynu i spacer po najpiękniejszych zakątkach Głównego Miasta.

Na Pomorze przyjechali dyplomaci z: Argentyny, Cypru, Holandii, Iraku, Irlandii, Izraela, Libii, Maroko, Mołdawii, Nowej Zelandii, Panamy, RPA, Serbii, Słowenii, Sri Lanki, Szwajcarii, Tajlandii, Turcji i Wietnamu.

Wizyta przygotowana została przez Wojewodę Pomorskiego i Protokół Dyplomatyczny Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Fotorelacja z wizyty na naszym profilu Facebook - kliknij


Ostatnio zmieniany: