| Wydrukuj

Trwa nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch+”. 450 mln zł – tyle na tworzenie nowych i dofinansowanie już istniejących miejsc opieki dla najmłodszych dzieci ma zostać przeznaczone w 2019 roku. Co się zmieni?

„Maluch+” to program wspierający tworzenie nowych miejsc opieki dla najmłodszych dzieci i dofinansowujący działanie tych już istniejących.

W 2019 r. na „Maluch+”, tak jak w roku poprzednim, ma zostać przeznaczone 450 mln zł. Od nowego roku czekają nas jednak zmiany. W edycji „Maluch+” 2019 samorządy, w których nie ma żadnych żłobków i klubów dla dzieci do lat 3, będą mogły liczyć na znacznie większe niż do tej pory dofinansowanie – 30 tys. zł (dzisiaj 20 tys. zł). Większe dofinansowanie dostaną także samorządy prowadzące już tego rodzaju instytucje – 22 tys. zł (dzisiaj 20 tys. zł) na utworzenie nowych miejsc.

O dofinansowanie do tworzenia miejsc opieki w module 1a i 1b może ubiegać się gmina, która prowadzi inwestycje mieszkaniowe w obszarze programu „Mieszkanie+”. Środki z programu „MALUCH+” mogą wesprzeć tworzenie instytucji opieki dla dzieci do lat 3 na terenie inwestycji powstających w ramach programu „Mieszkanie+”.

W przyszłorocznej edycji programu „Maluch+” wprowadzono kolejność w przyznawaniu dofinansowania, gdy zapotrzebowanie będzie większe niż dostępne środki, w pierwszej kolejności przyznawane będą one na tworzenie nowych miejsc przez jednostki samorządu terytorialnego i funkcjonowanie miejsc gminnych utworzonych z dofinansowaniem z poprzednich edycji „Maluch+”.

Nabór ofert do edycji „Maluch +” 2019 rozpoczął się 28 listopada i potrwa 4 tygodnie. W ciągu 4 tygodni wojewodowie będą mieli obowiązek ocenić oferty i przekazać je do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ciągu kolejnych 5 tygodni MRPiPS ogłosi wyniki konkursu (do 28 lutego 2019 r.) 

Szczegóły na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku - https://uwgdansk.bip.gov.pl/maluch/

 

 

 


Ostatnio zmieniany: