| Wydrukuj

Do południa dla Żuław i Zalewu Wiślanego obowiązują jeszcze ostrzeżenia hydrologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ale sytuacja się poprawia. - Wiatr słabnie, wszystko powoli wraca do normy. Dziękuję służbom za sprawne działanie – powiedział wojewoda Dariusz Drelich podczas dzisiejszego posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, Wód Polskich, IMGW i samorządów.

Prognoza pogody (do jutra - do godz. 7.30 ) – w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu lub krupy śnieżnej, lokalnie ograniczające widzialność poniżej 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie, zwłaszcza w rejonie Zatoki Gdańskiej, do około 5 cm. Zawieje śnieżne. Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północny. W rejonie Zatoki Gdańskiej do południa dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, północny.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C, nad morzem około 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, stopniowo słabnący, północny i północno-zachodni. Nad ranem słaby i umiarkowany, zachodni.

Raport: (godz. 10.45) w woj. pomorskim uszkodzonych jest 10 stacji transformatorowych, bez prądu jest ok. 300 odbiorców - przewidywany czas naprawy ok. 3 godziny.

W związku z silnym wiatrem z północy występują przekroczenia stanów alarmowych na wodowskazach pozostających pod wpływem wód Zalewu Wiślanego, na wodowskazach pozostających pod wpływem wód Bałtyku i Zatoki Gdańskiej utrzymują się nadal stany ostrzegawcze z tendencją spadkową. Przekroczenia stanów alarmowych aktualnie obserwowane na wodowskazach:
· Tujsk: przekroczenie + 34 cm (tendencja spadkowa)
· Nowy Dwór Gdański: przekroczenie + 31 cm (tendencja spadkowa)
· Osłonka: przekroczenie + 34 cm (tendencja rosnąca)
· Nowotki: przekroczenie + 30 cm (tendencja malejąca)
· Nowakowo: przekroczenie + 11 cm (tendencja malejąca)
· Elbląg: przekroczenie +16 cm (tendencja malejąca)
· Żukowo: przekroczenie +3 cm (tendencja rosnąca)

Aktualnie interwencje PSP ze względu na warunki pogodowe mają charakter marginalny np. uszkodzone pokrycie dachowe budynku.


Ostatnio zmieniany: