| Wydrukuj

Perspektywy rozwoju przemysłu stoczniowego na przykładzie Remontowa Holding SA, prezentacja Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia i wkład Politechniki Gdańskiej w rozwój gospodarki morskiej to tytuły referentów przedstawionych dziś na VII Konwencie Morskim.

Posiedzenie, z udziałem Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, Ministra Gospodarki i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka, Sekretarza Stanu Kancelarii Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego, Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, posłów, samorządowców oraz rektorów uczelni wyższych, odbyło się w auli Politechniki Gdańskiej.

Podczas spotkania wręczono także odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności publicznej i społecznej. Odznaczeni zostali : Robert Gut - Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi w działalności publicznej i społecznej oraz za propagowanie wartości patriotycznych i Krzysztof Siedlikowski - Złotym Krzyżem Zasługi - za działalność społeczną na rzecz rozwoju gospodarki morskiej.

Wyróżnienia wręczył także Marszałek Senatu i Rektor Politechniki Gdańskiej.
Konwent Morski jest zespołem doradczym powołanym przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w 2016 roku. Jego Przewodniczącym jest kpt ż. w. Zbigniew Sulatycki. 


Ostatnio zmieniany: