| Wydrukuj

Sytuacja oświaty w województwie pomorskim, organizacja egzaminów zewnętrznych, powierzanie stanowiska dyrektora szkoły publicznej oraz sieć szkół – to tematy konferencji przygotowanej przez Kuratorium Oświaty i Wojewodę Pomorskiego.

- Traktuję to dzisiejsze spotkanie jako naradę roboczą. Wszyscy wiemy , że sytuacja nie jest łatwa. Nadal istnieje zagrożenie strajkowe. Zdajemy sobie sprawę, że dla prowadzących szkoły i dyrektorów to bardzo niekomfortowa sytuacja. Chciałbym do państwa zaapelować, poprosić byśmy razem ustalili co możemy zrobić. W tych skompilowanych okolicznościach pozostaje jeszcze kwestia egzaminów ośmioklasistów, gimnazjalistów i maturalnych. Terminy egzaminów, i takie jest moje przekonanie, powinny być wyłączone spoza strajku. Dzieciom i młodzieży przygotowującym się do egzaminów nie powinniśmy serwować kolejnego stresu –mówił wojewoda Dariusz Drelich .
Konferencja odbywała się w sali Kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.


Ostatnio zmieniany: