| Wydrukuj

„Dość dyskryminowania pracowników" – pod takim hasłem przed budynkiem PUW pikietowali dziś związkowcy z NSZZ Solidarność. Domagali się realizacji tzw. Piątki Solidarności. Z protestującymi, na czele z Piotrem Dudą, szefem związku i Krzysztofem Doślą, szefem regionu gdańskiego spotkał się Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który odebrał postulaty.

- Liczę, że uda się wypracować porozumienie w formie dialogu i związek nie będzie musiał podejmować akcji protestacyjnych.( …) Pomorskie jest jednym z trzech województw, w których dynamika wzrostu płac w gospodarce jest najwyższa. Dlatego też tak zauważalne są dysproporcje w płacach sfery budżetowej. Przypomnę jednak, że podwyżki są już wdrażane – podkreślił wojewoda.

O przeprowadzeniu pikiety pod urzędami wojewódzkimi zdecydował Ogólnopolski Sztab Protestacyjno-Strajkowy NSZZ „Solidarność” .
Tzw. Piątka Solidarności to m.in. żądania wzrostu wynagrodzeń w sferze finansów publicznych, odmrożenia kwot odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, zaniechania zmian w ustawach podatkowych, czy urealnienia kwoty wolnej od podatku.

 


Ostatnio zmieniany: