| Wydrukuj

Pomorscy policjanci jutro (sobota, 13 bm.) przeprowadzą akcję „Bicykl”. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo rowerzystów ale też oraz uświadomienie kierującym innymi pojazdami, że cyklista jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego!

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia rowerzystów oraz kierujących innymi pojazdami wobec rowerzystów. Miejscem szczególnie niebezpiecznym są przejazdy rowerowe, na których trzeba zachować ostrożność i zwolnić. Dotyczy to wszystkich kierowców.

Rowerzysta w żaden sposób nie jest chroniony. Kask oraz ochraniacze nie zapewnią takiej ochrony jak karoseria samochodu. Mimo apeli zdarza się, że cykliści nie korzystają z kasków, co nader często skutkuje ciężkimi urazami głowy. Jaskrawe kolory ubrań, światła pozycyjne oraz zdrowy rozsądek, niewątpliwie pomogą w bezpiecznym korzystaniu z roweru.

Policja apeluje do kierujących rowerami oraz pojazdami silnikowymi o wzajemny szacunek, zrozumienie oraz rozsądek. Fakt, że według przepisów mamy pierwszeństwo, nie oznacza, że inny uczestnik ruchu będzie to respektował.

źródło - www.pomorska.policja.gov.pl


Ostatnio zmieniany: