| Wydrukuj

"Muzeum na wodzie" to projekt Muzeum II Wojny Światowej mający przybliżyć historię bohaterskiej obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej, jak i wyniki systematycznych badań archeologicznych na terenie Westerplatte.

W inauguracyjny rejs muzealnego statku popłynął dziś m.in. Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego oraz Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Po miejscach związanych z bohaterską obroną WST oprowadzał gości Mariusz Wójtowicz Podhorski, kierownik Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, oddziału MIIWŚ.

Edukacyjne rejsy
Edukacyjny rejs na Westerplatte to propozycja skierowana do polskich i zagranicznych turystów. W trakcie rejsu wykwalifikowany przewodnik opowiada po polsku i po angielsku o historii gdańskiego portu, a następnie oprowadza zwiedzających po terenie pola bitwy na Westerplatte. Na statku uczestnicy rejsu poznają kontekst wybranych obiektów pochodzących z badań archeologicznych prowadzonych przez Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 (oddział Muzeum II Wojny Światowej) na terenie Westerplatte. Dodatkową atrakcją jest poszukiwanie kilkudziesięciu ciekawostek umieszczonych w różnych miejscach statku, które uzupełnią wiedzę o wyjątkowym miejscu, jakim jest Westerplatte i uzmysłowią jego międzynarodowe znaczenie.
Regularne kursy statku na trasie Gdańsk-Westerplatte od 14 lipca do 29 września 2019 (od wtorku do niedzieli). Trasa: Nabrzeże przy Moście Wapienniczym (od strony Brabanku) –> Westerplatte –> Nabrzeże przy Moście Wapienniczym.

Szczegółowe informacje dotyczące rejsów znajdują się na stronie muzeum1939.pl

 


Ostatnio zmieniany: