| Wydrukuj

Pomorski garnizon tworzy prawie 6 tysięcy funkcjonariuszy. Dziś jest ich święto. Obchody, w których uczestniczył wojewoda Dariusz Drelich, rozpoczęła msza święta w Bazylice Mariackiej, po niej podczas uroczystości w Muzeum II Wojny Światowej wręczono nominacje na wyższe stopnie służbowe odznaczenia i wyróżnienia.

Po raz pierwszy wręczono także statuetkę Bursztynowego Gryfa, wyróżnienie przyznawane przez KWP w Gdańsku oraz NSZZ Policjantów woj. pomorskiego. Gryf trafił do Rafała Dąbrowskiego, który pod koniec czerwca br. na plaży w Sobieszewie uratował tonące rodzeństwo i ich dziadka.

- Ofiarność, poświęcenie, szybkość w działaniu i gotowość do niesienia pomocy, to nie tylko okolicznościowe słowa, które kieruję się do policjantów w dniu ich święta. Codziennie dają dowody, że są wierni słowom policyjnej przysięgi – powiedział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Gościem uroczystości był gen. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji. Obchody honorowym patronatem objęła Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek.
Historia policji – kliknij 


Ostatnio zmieniany: