| Wydrukuj

Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę (26/27.10) – zmieniamy czas letni na zimowy. O godzinie 3 musimy przestawić zegarki na 2, czyli możemy spać o godzinę dłużej. Czas letni jest wprowadzany i odwoływany zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021.

Do czasu letniego w całej UE wraca się w ostatnią niedzielę marca. W marcu br. Parlament Europejski opowiedział się za zniesieniem zmiany czasu i zasugerował, by zmiana czasu w ostatnią niedzielę marca 2021 r. była ostatnią w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni. Te, które zdecydują się na czas zimowy, mogłyby zmienić wskazówki zegara po raz ostatni w ostatnią niedzielę października 2021 roku.

W marcu br. CBOS, na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, przeprowadził badania, z których wynika, że 78,3 proc Polaków jest za zniesieniem zmiany czasu. Większość opluje za czasem letnim środkowoeuropejskim, zwanym letnim.


Ostatnio zmieniany: