Rozmiar czcionki: A- A A+
Delegacja Słowenii w Gdańsku
Delegacja Słowenii w Gdańsku

Przewodniczący Rady Państwowej Słowenii Alojz Kovšca gości dziś w Gdańsku. Słoweńska delegacja przebywa w Polsce (19-21 bm) na zaproszenie Marszałka…

19 wrzesień 2018 | Więcej
Zapraszamy na pierwsze ogólnopolskie święto - Wdzięczni Polskiej Wsi!
Zapraszamy na pierwsze ogólnopolskie święto - Wdzięczni Polskiej Wsi!

Na zaproszenie Premiera RP Mateusza Morawieckiego pomorscy rolnicy, starostowie dożynek, przedstawicielki kół gospodyń wiejskich i wojewoda Dariusz Drelich wezmą udział…

19 wrzesień 2018 | Więcej
997 przełącza się na 112
997 przełącza się na 112

Od 17 września br. wszystkie jednostki Policji województwa pomorskiego przełączą numer alarmowy 997 na numer 112 – informuje KWP w…

13 wrzesień 2018 | Więcej
Czyste Powietrze – spotkania w gminach
Czyste Powietrze – spotkania w gminach

Jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła – na te pytania odpowiedzą przedstawiciele…

05 wrzesień 2018 | Więcej
Praca. Nabór na operatora nr 112
Praca. Nabór na operatora nr 112

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku ogłasza nabór na stanowiska operatora numeru alarmowego 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wydziału Bezpieczeństwa i…

24 lipiec 2018 | Więcej

Przewodniczący Rady Państwowej Słowenii Alojz Kovšca  gości dziś w Gdańsku. Słoweńska delegacja przebywa w Polsce (19-21 bm) na zaproszenie Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego. Gościom towarzyszy Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. Wizytę rozpoczęto od złożenia wieńców pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. W programie jest jeszcze zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i spacer po Starym Mieście.

środa, 19 września 2018 13:22 | Więcej

Na zaproszenie Premiera RP Mateusza Morawieckiego pomorscy rolnicy, starostowie dożynek, przedstawicielki kół gospodyń wiejskich i wojewoda Dariusz Drelich wezmą udział w pierwszym ogólnopolskim świecie „Wdzięczni polskiej wsi”. Uroczystości odbędą się w niedzielę (23 września) na Placu Różańcowym w Wąwolnicy (woj. lubelskie,), a rozpoczną się o godz.12 uroczystą mszą świętą. Organizatorzy zapraszają do udziału! – kliknij.

środa, 19 września 2018 10:08 | Więcej

Oprowadzanie po muzeach, spacery tematyczne, wystawy, spektakle, projekcje filmów koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, prelekcje, zajęcia gimnastyczne i taneczne oraz podróże w świecie wirtualnym (3D) – takie atrakcje czekają na seniorów w ostatni weekend września. 

wtorek, 18 września 2018 13:24 | Więcej

Ognik to nazwa specjalnej sali, które ma za zadanie przybliżać dzieciom z podstawówek bezpieczeństwo przeciwpożarowe . Ogniki tworzone są w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”. Kolejny - czwarty w województwie i pierwszy w Trójmieście - powstał w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. W otwarciu uczestniczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

poniedziałek, 17 września 2018 15:11 | Więcej

Najpopularniejsze imiona w pierwszym półroczu 2018 w Pomorskiem wśród dziewczynek to to Zuzanna, Zofia i Julia, wśród chłopców - Jakub, Antonii i Jan. A jak kształtują się kolejne miejsca? 

poniedziałek, 17 września 2018 14:36 | Więcej

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej startuje z newsletter’em. Na skrzynki mailowe subskrybentów będzie trafiał raz w tygodniu. Obok ważnych zmian znajdą się tam poszerzone informacje, reportaże, raporty i opracowania niedostępne na stronie internetowej. - Wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z informacjami dotyczącymi tematów, którymi zajmuje się ministerstwo, zachęcam do zapisania się do naszego newslettera – powiedziała szefowa resortu Elżbieta Rafalska.

poniedziałek, 17 września 2018 14:03 | Więcej

Na 1.599.912 złotych opiewa podpisana dziś umowa o dofinansowaniu z rezerwy Wojewody Pomorskiego trzech inwestycji w pasie nadwiślańskim w Tczewie. Chodzi o park aktywności w niecce Czyżykowo, przebudowę placu zabaw na Bulwarze Nadwiślańskim i zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy ul. Flisaków w Tczewie – osiedle Staszica. Umowę podpisali Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

poniedziałek, 17 września 2018 10:11 | Więcej

- Dziś uczcimy pamięć niezwykłej, polskiej bohaterki, przemawiającej do naszych serc i sumień – podkreślił Dariusz Drelich, wojewoda pomorski otwierając uroczystość odsłonięcia monumentu poświęconego Danucie Siedzikównej „Ince”, sanitariuszce brygady majora Łupaszki. Popiersie, które stanęło w holu głównym urzędu, ufundował i poświęcił metropolita gdański ks. abp. Sławoj Leszek Głódź. Gościem honorowym uroczystości była minister Anna Maria Anders, pełnomocnik rządu do spraw dialogu międzynarodowego.

piątek, 14 września 2018 15:00 | Więcej

Od 17 września br. wszystkie jednostki Policji województwa pomorskiego przełączą numer alarmowy 997 na numer 112 – informuje KWP w Gdańsku. Od tego dnia mieszkańcy Pomorza wybierając numer 997 zostaną przekierowani do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku (operator 112).

czwartek, 13 września 2018 10:05 | Więcej

Finansowe i społeczne skutki przywrócenia wieku emerytalnego i rola samorządu w kreowaniu polityki rodzinnej – to tematy, którym poświęcone jest dzisiejsze posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Uczestniczy w nim Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej i przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego. Wcześniej minister Elżbieta Rafalska i wojewoda Dariusz Drelich spotkali się z dziennikarzami.

poniedziałek, 10 września 2018 12:51 | Więcej

Świeży, naturalny, pełnowartościowy , tańszy bo bez pośredników - czyli towar prosto od rolnika. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do oglądania filmów i zapoznania się z informacjami, czym jest System Krótkich Łańcuchów Dostaw Żywności (KŁŻ) i co my, konsumenci z tego mamy.

poniedziałek, 10 września 2018 09:48 | Więcej

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że od 17.09.2018 r. do 26.09.2018 r. na terenie powiatów - malborskiego, nowodworskiego i sztumskiego przeprowadzone zostanie szczepienie lisów dzikich przeciw wściekliźnie. Przynęty ze szczepionką zrzucane będą z samolotu. Lekarze weterynarii przypominają by przez 2 tygodnie nie wchodzić do lasu, nie podnosić ani nie dotykać przynęt, a także trzymać psy na uwięzi.

poniedziałek, 10 września 2018 09:35 | Więcej

W Pomorskiem, w sezonie letnim, zorganizowano w sumie 3673 turnusy wypoczynku dla dzieci i młodzieży dla 60 424 uczestników. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku opublikowała raport z przeprowadzonych kontroli. Na 43 turnusach stwierdzono uchybienia i nieprawidłowości. Szczegóły na stronie - www.wsse.gda.pl.

piątek, 07 września 2018 10:01 | Więcej

Sulęczyno jest drugą - z listy 10 gmin z promesami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - która otrzymała dotację 1.201.600 złotych na naprawę infrastruktury po ubiegłorocznej nawałnicy. Dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Bernard Grucza, wójt gminy Sulęczyno podpisali umowę.- Dziś ponad milion złotych otrzymuje Sulęczyno i to jest bardzo dobra wiadomość. Umowy z kolejnymi gminami podpiszemy do końca miesiąca – powiedział wojewoda.

czwartek, 06 września 2018 12:45 | Więcej

Edycja 2019 programu „Maluch+” to 450 mln zł na rozwój miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi. Wśród ważnych zmian jest wzrost dofinansowania dla samorządów na utworzenie nowych miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Nabór ofert rozpocznie się w listopadzie. Wnioski będzie można składać w 4 modułach.

czwartek, 06 września 2018 09:31 | Więcej

- Dziękuję dyrekcji szkoły, Policji, Straży Pożarnej i wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji programu za wpajanie dzieciom, czym jest bezpieczeństwo i jak ustrzec się przed zagrożeniami – powiedział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski podczas uroczystości podsumowania programu „Bezpieczne Życie” w Szkole Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie.

środa, 05 września 2018 12:55 | Więcej

Rozwinięcie debaty na temat stanu obecnego i perspektyw rozwoju polskich rzek, zainteresowanie sektora biznesu transportem wodnym śródlądowym i perspektywy rozwoju dla młodych kadr - to najważniejsze cele I Kongresu Żeglugi Śródlądowej w Opolu. Spotkanie przedstawicieli rządu, parlamentu, samorządów, nauki i biznesu odbędzie się 20 września br. Organizatorem kongresu jest Wojewoda Opolski. Organizatorzy zapraszają do udziału - kliknij

środa, 05 września 2018 11:53 | Więcej

Jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła – na te pytania odpowiedzą przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, którzy rozpoczęli cykl spotkań w gminach dotyczący realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Terminy spotkań – kliknij 

środa, 05 września 2018 11:33 | Więcej

Coraz więcej szkól podpisuje umowy na bezpłatny i szybki Internet w ramach rządowego programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Jak przystąpić do programu? Wszelkie wskazówki i informacje znajdują się na stronie internetowej www.ose.gov.pl

środa, 05 września 2018 11:09 | Więcej

World Battlefield Museums Forum - to konferencja (4-6 bm.) przygotowana przez Muzeum II Wojny Światowej a poświęcona najbardziej znanym historycznym polom bitewnym na świecie. W otwarciu konferencji wziął dziś udział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

środa, 05 września 2018 10:36 | Więcej

„Dobry Start” jest programem kompleksowej i długofalowej polityki rodzinnej. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej. Zobacz raport – kliknij

środa, 05 września 2018 10:18 | Więcej

W Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie - z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina i Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha - odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2018/2019 połączona z otwarciem nowej hali sportowej. W powiecie wejherowskim naukę rozpoczyna dziś 6570 a całym Pomorskim - 299 772 uczniów. Uroczystości rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem metropolity gdańskiego ks. abp. Sławoja Leszka Głodzia w Kolegiacie pw. Trójcy Świętej w Wejherowie. 

poniedziałek, 03 września 2018 12:50 | Więcej

Producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem suszy lub powodzi w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 70% danej uprawy, mogą od 14.09.2018 r. do 28.09.2018 r. składać wnioski o udzielenie pomocy - informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

poniedziałek, 03 września 2018 11:11 | Więcej

W Muzeum Stutthof w Sztutowie odbyły się dziś uroczystości związane z 79. rocznicą pierwszego transportu więźniów do niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof. Honorowy patronat na wydarzeniem objął Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. - Zło i nienawiść w najczystszej postaci, symbol bestialstwa i świata bez wartości to właśnie KL Stutthof. Miejsce, gdzie blizny po dramatycznych wydarzeniach nie chcą i nie mogą się zabliźnić.(…) Szanowni Państwo, dziękuję że mogę być tu razem z Wami i wypełniać zobowiązania wobec przeszłości – podkreślił wojewoda.

niedziela, 02 września 2018 18:15 | Więcej

Promocja podchorążych najstarszego rocznika Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte tradycyjnie odbywa się na pokładzie historycznego niszczyciela, okrętu-muzeum ORP Błyskawica. W dzisiejszej uroczystości, podczas której pierwszy stopień oficerski - podporucznika marynarki otrzymało 40 absolwentów AMW uczestniczył Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

sobota, 01 września 2018 14:40 | Więcej
Strona 1 z 88
58 30 77 695
Loader

Pomorskie. Ostrzeżenia.

Twitter @PUW_Gdansk

poprzednie następne