Rozmiar czcionki: A- A A+
Zagospodarowanie dolnej Wisły
Zagospodarowanie dolnej Wisły

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej bierze dziś udział w sympozjum dotyczącym zagospodarowanie dolnej Wisły. Wśród tematów -…

18 lipiec 2018 | Więcej
Konsultacje. System wsparcia osób z niepełnosprawnościami
Konsultacje. System wsparcia osób z niepełnosprawnościami

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki w ramach regionalnych konsultacji dotyczących budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich…

16 lipiec 2018 | Więcej
Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej
Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej

Informujemy, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło „Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2018”.…

13 lipiec 2018 | Więcej
Jak złożyć wniosek o dobry start?
Jak złożyć wniosek o dobry start?

Od lipca wniosek o świadczenie dobry start można złożyć online za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowości elektronicznej. Przyjmowanie wniosków o…

04 lipiec 2018 | Więcej
Kąpieliska - sprawdź w serwisie
Kąpieliska - sprawdź w serwisie

Sezon kąpielowy trwa w Polsce od czerwca do 30 września. W Pomorskiem w sezonie 2018 uruchomiono 105 kąpielisk – 30…

06 czerwiec 2018 | Więcej

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej bierze dziś udział w sympozjum dotyczącym zagospodarowanie dolnej Wisły. Wśród tematów - działania inwestycyjne i rozwojowe Portu Gdańsk i stopień wodny w Siarzewie. Ponadto, podpisanie deklaracji instytutów naukowych o przystąpieniu do Porozumienia o współpracy na rzecz programu zagospodarowania dolnej Wisły. Wojewodę Pomorskiego reprezentuje Andrzej Spiker, dyrektor generalny PUW.

środa, 18 lipca 2018 12:06 | Więcej

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami z gradem. IMGW prognozuje dla pomorskiego (do godz.22) burze z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm. Lokalnie w wyniku kumulacji suma opadów może osiągnąć około 40 mm. Możliwe porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.  Przypominamy, że ostrzeżenia dla województwa (aktualizowane na bieżąco) znajdują się w zakładce Pomorskie. Ostrzeżenia.

środa, 18 lipca 2018 09:17 | Więcej

Święto Policji przypada 24 lipca - w rocznicę ustanowienia przez Sejm II Rzeczpospolitej - Policji Państwowej. W tym roku obchodzimy 99 - lecie powołania formacji. Uroczystości w poszczególnych komendach organizowane są zwykle w lipcu. Dzisiaj uczyniła to Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim. Wojewodę Pomorskiego na uroczystości, podczas której uhonorowano wyróżniających się funkcjonariuszy - reprezentował doradca Ireneusz Szweda.

wtorek, 17 lipca 2018 11:58 | Więcej

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki w ramach regionalnych konsultacji dotyczących budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin – spotyka się dziś z przedstawicielami pomorskich instytucji, samorządu i organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych, a także przedstawicielami osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Wojewodę Pomorskiego na spotkaniu reprezentuje Andrzej Spiker, dyrektor generalny PUW Gdańsk.

poniedziałek, 16 lipca 2018 13:28 | Więcej

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami. IMGW prognozuje wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym (od 20 mm do 40 mm). Mogą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h. Przypominamy, że ostrzeżenia dla województwa (aktualizowane na bieżąco) znajdują się w zakładce Pomorskie. Ostrzeżenia.

poniedziałek, 16 lipca 2018 12:59 | Więcej

Dwadzieścia lokomotyw PKP Intercity zyskało okolicznościową, biało-czerwoną grafikę. Do końca roku będziemy mogli je zobaczyć m.in na trasach Trójmiasto – Bydgoszcz – Poznań – Berlin i Trójmiasto – Warszawa – Kraków.  Umieszczenie logo „Niepodległa” na pociągach to inicjatywa realizowana w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

poniedziałek, 16 lipca 2018 09:51 | Więcej

XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym zakończyły się dla strażaków z Pomorza sukcesem. W klasyfikacji generalnej pomorskie zostało sklasyfikowane na 1 miejscu. Mistrzostwa to zmagania na pożarniczym torze przeszkód, wspinanie się przy użyciu drabiny hakowej, rywalizacja w sztafecie pożarniczej z przeszkodami – 4 x 100 m oraz wykonanie ćwiczenia bojowego. 

poniedziałek, 16 lipca 2018 09:33 | Więcej

Na Cmentarzu Komunalnym w Pruszczu Gdańskim spoczął dziś śp.kpt.pilot Krzysztof Sobański z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosław Mika i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

sobota, 14 lipca 2018 16:25 | Więcej

Informujemy, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło „Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2018”. Dotyczy dofinansowania kosztów wynagrodzenia asystentów rodziny i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego.

piątek, 13 lipca 2018 15:14 | Więcej

Czterdzieścioro dzieci krymskich Tatarów gościło dziś, na zaproszenie wojewody Dariusza Drelicha, w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Zwiedzili salę im. L. Kaczyńskiego, J. Piłsudskiego, Centrum Zarządzania Kryzysowego, gabinet wojewody i dowiedzieli się od specjalistów z oddziału legalizacji pobytu cudzoziemców, jakie warunki trzeba spełnić by studiować w Polsce. 

czwartek, 12 lipca 2018 13:38 | Więcej

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oddał hołd i złożył kwiaty przy gdańskim pomniku Pamięci Ofiar Eksterminacji Ludności Polskiej na Wołyniu. - Pamiętaliśmy, pamiętamy i będziemy pamiętać o tych wszystkich, którzy zginęli w trakcie rzezi wołyńskiej. Jesteśmy im to winni – podkreślił wojewoda.

środa, 11 lipca 2018 19:58 | Więcej

Informujemy, że Wojewoda Pomorski przekazał dziś samorządom pierwszą transzę - 25 306 800 złotych - na realizację wypłat świadczeń w ramach programu „Dobry Start”.

środa, 11 lipca 2018 14:44 | Więcej

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami. IMGW prognozuje wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym (od 30 mm do 50 mm). Mogą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h. Przypominamy, że ostrzeżenia dla województwa (aktualizowane na bieżąco) znajdują się w zakładce Pomorskie. Ostrzeżenia.

środa, 11 lipca 2018 13:49 | Więcej

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej organizowany jest po raz 41. Koncerty odbywają się w Bazylice Mariackiej, największym ceglanym kościele w Europie, który gwarantuje słuchaczowi niezwykłą gamę doznań estetycznych i muzycznych. Najbliższy koncert już w piątek (13 lipca) o godzinie 20. 15. Patronat honorowy nad festiwalem objął Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

środa, 11 lipca 2018 09:04 | Więcej

„Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – te słowa wypowiedziało dzisiaj 45 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Ślubowanie przyjął inspektor Krzysztof Kozelan, I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Gościem honorowym był Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

wtorek, 10 lipca 2018 12:32 | Więcej

Ponad 12 tysięcy gospodarstw rolnych w Pomorskiem boryka się ze skutkami suszy. Z danych Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że niekorzystna aura spowodowała szkody w uprawach na 210 tysiącach hektarów. Aktualnie starty szacuje 108 komisji powołanych przez Wojewodę Pomorskiego.

wtorek, 10 lipca 2018 10:20 | Więcej

Sytuacja w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A. w związku z akcją protestacyjną załogi zdominowała dzisiejsze posiedzenie prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Spotkaniu, w którym uczestniczyli m.in. przedstawiciele zarządu i związków zawodowych PGE, poseł Kazimierz Smoliński - przewodniczył Krzysztof Dośla, przewodniczący zarządu regionu gdańskiego NSZZ "Solidarność".

poniedziałek, 09 lipca 2018 14:54 | Więcej

Rondo w Kielnie znajduje się na trasie Karczemki-Szemud, najbardziej uczęszczanej i ruchliwej w powiecie wejherowskim. W oficjalnym otwarciu ronda, które w razie konieczności może być także lądowiskiem dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – uczestniczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

poniedziałek, 09 lipca 2018 14:28 | Więcej

Urząd Miejski w Skarszewach, gmina Kartuzy i Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień otrzymają dofinansowanie na realizację projektów w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

poniedziałek, 09 lipca 2018 13:20 | Więcej

Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w XX Światowym Zjeździe Kaszubów. Głowie Państwa towarzyszył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. - Z całego serca chcę wam podziękować, żeście zawsze byli z Polską i zawsze Polska była w waszym sercu - mówił w Luzinie Prezydent RP.

sobota, 07 lipca 2018 15:44 | Więcej

Od lipca wniosek o świadczenie dobry start można złożyć online za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowości elektronicznej. Przyjmowanie wniosków o świadczenie dobry start drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie/ośrodku pomocy społecznej właściwym dla miejsca zamieszkania lub za pośrednictwem poczty rozpocznie się 1 sierpnia.

środa, 04 lipca 2018 09:27 | Więcej

Z początkiem lipca weszło w życie rozporządzenie Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczące wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców.

środa, 04 lipca 2018 09:21 | Więcej

Z nastaniem lata rośnie zagrożenie ze strony barszczy kaukaskich. Stanowiska tych niebezpiecznych dla środowiska i zdrowia ludzi roślin znajdują się na terenie całej Polski, a ich liczba z roku na rok wzrasta. W Pomorskiem – naliczono już kilkaset stanowisk - kliknij.

poniedziałek, 02 lipca 2018 10:48 | Więcej

Rozpoczął się pilotaż systemu ostrzegania SMS-ami przed zagrożeniami. Dzięki porozumieniu Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa oraz przedstawicieli operatorów, informacja o zagrożeniu dotrze do wszystkich mieszkańców zagrożonego województwa. Docelowy system zacznie funkcjonować w grudniu br.

poniedziałek, 02 lipca 2018 10:06 | Więcej

Z początkiem lipca rozpoczęło się przyjmowanie wniosków online o wsparcie z programu „Rodzina 500+”, świadczenia rodzinne i te z funduszu alimentacyjnego, a także nowego świadczenia „Dobry start”.

poniedziałek, 02 lipca 2018 09:34 | Więcej
Strona 1 z 85
58 30 77 695
Loader

Pomorskie. Ostrzeżenia.

Twitter @PUW_Gdansk

poprzednie następne