58 30 77 695 Sprawy realizowane
w urzędzie
Rozmiar czcionki: A- A A+
500+. Spotkanie wiceministra z samorządowcami
500+. Spotkanie wiceministra z samorządowcami

Podsumowaniu funkcjonowania programu Rodzina 500 + i polityce senioralnej poświęcone było dzisiejsze spotkanie Marcina Zielenieckiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny…

27 luty 2017 | Więcej
Pamiętali o Niezłomnych
Pamiętali o Niezłomnych

Uroczysta Defilada Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, prezentacje grup rekonstrukcyjnych , oddanie meldunku generałowi Władysławowi Andersowi, złożenie kwiatów na grobie Inki i…

27 luty 2017 | Więcej
Senior+. Konkurs ofert
Senior+. Konkurs ofert

Rozpoczęła się edycja 2017 otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki…

22 luty 2017 | Więcej
Pomoc dla bezdomnych i samotnych. Zadzwoń pod 987!
Pomoc dla bezdomnych i samotnych. Zadzwoń pod 987!

Chłodne dni i mroźne noce niosą zagrożenie dla osób bezdomnych i samotnych. – Wystarczy zadzwonić pod numer 987, a odpowiednie…

03 listopad 2016 | Więcej

Podsumowaniu funkcjonowania programu Rodzina 500 + i polityce senioralnej poświęcone było dzisiejsze spotkanie Marcina Zielenieckiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej i Dariusza Drelicha, wojewody pomorskiego z samorządowcami i przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej z Pomorskiego. Wcześniej obaj panowie spotkali się z mediami.

poniedziałek, 27 lutego 2017 15:07 | Więcej

Pieśń Legionów Polskich we Włoszech powstała między 16 a 19 lipca 1797 roku w miejscowości Reggio nell'Emilia we Włoszech. Jej autorem był Józef Rufin Wybicki, nie ma pewności kto skomponował muzykę. Szybko zyskała ona popularność wśród polskich oddziałów rozrzuconych po północnych Włoszech. W 90. rocznicę ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego hymnem Polski w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie.

poniedziałek, 27 lutego 2017 09:27 | Więcej

Uroczysta Defilada Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, prezentacje grup rekonstrukcyjnych , oddanie meldunku generałowi Władysławowi Andersowi, złożenie kwiatów na grobie Inki i Zagończyka i msza w kościele św. Brygidy – złożyły się na niedzielne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Gdańsku. Gościem honorowym była Anna Maria Anders, senator RP. Towarzyszył jej Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.
- Jestem ogromnie wzruszona, że mogę w tym dniu z państwem świętować. Mój ojciec byłby dziś dumny - powiedziała podczas uroczystości Anna Maria Anders.

poniedziałek, 27 lutego 2017 09:10 | Więcej

Tworzyli powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. 1 marca obchodzimy ich święto. Pomorskie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, rozpoczną się już w niedzielę (26 bm.) od złożenia wieńców na grobie” Inki” i „Zagończyka” i Defilady Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Gościem honorowym będzie senator Anna Maria Anders, córka generała Władysława Andersa i Pełnomocnik Rządu do spraw Dialogu Międzynarodowego.

piątek, 24 lutego 2017 13:53 | Więcej

Aby przybliżyć ideę zmian związanych z wprowadzeniem tzw. sieci szpitali, Ministerstwo Zdrowia uruchomiło stronę internetową dotyczącą tego programu. Znajdują się tam podstawowe informacje o planowanych zmianach. Można się z niej dowiedzieć m.in.: czym będzie sieć szpitali, dlaczego tworzona jest sieć szpitali, jakie świadczenia obejmie sieć szpitali, jakie będą zasady finansowania.

piątek, 24 lutego 2017 08:48 | Więcej

Opracowanie logo konferencji klimatycznej ONZ COP 24, której Polska w przyszłym roku będzie gospodarzem – jest celem konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Środowiska dla studentów kierunków artystycznych. Zwycięski projekt ( gł. nagroda – 10 tys. zł) będzie stanowił podstawę do opracowania całego systemu identyfikacji wizualnej konferencji. Na prace uczestników konkursu MS czeka do 7 kwietnia br.

piątek, 24 lutego 2017 08:36 | Więcej

Jedenaście projektów wskazanych dziś przez pomorską komisję konkursową „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” będzie ubiegać się o dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Finalistów wybierze szef MSWiA.

czwartek, 23 lutego 2017 14:52 | Więcej

„Wesele” - uzyskując 18 tysięcy głosów spośród 37 tys. oddanych - wygrało z „Przedwiośniem” Żeromskiego, „Pamiątkami Soplicy” Rzewuskiego i „Beniowskim” Słowackiego w wyścigu o lekturę Narodowego Czytania 2017. Przypomnijmy, że w minionych latach czytaliśmy wspólnie „Quo vadis” i „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, dzieła Aleksandra Fredry i „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

środa, 22 lutego 2017 10:18 | Więcej
Strona 1 z 150

Archiwum aktualności

Loader
poprzednie następne