Rozmiar czcionki: A- A A+
Konferencja. 500+ po nowemu
Konferencja. 500+ po nowemu

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Dotyczy to rodzin zainteresowanych kontynuowaniem korzystania z…

26 lipiec 2017 | Więcej
Handel ludźmi. Co trzeba wiedzieć
Handel ludźmi. Co trzeba wiedzieć

To współczesna forma niewolnictwa. Ma różne oblicza. Od przymusowej pracy, poprzez handel organami, zmuszanie do żebractwa, przymusowe małżeństwa po prostytucję.…

21 lipiec 2017 | Więcej
Program dotacyjny „Niepodległa”
Program dotacyjny „Niepodległa”

Biuro Programu „Niepodległa” uruchamia nabór wniosków o dofinansowanie wydarzeń dotyczących setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Samorządowe instytucje kultury oraz…

20 lipiec 2017 | Więcej
Pomorskie. Gdzie się kąpać?
Pomorskie. Gdzie się kąpać?

W województwie pomorskim zorganizowano 67 kąpielisk. Na stronie – serwisu kąpieliskowego – znajdziemy wykaz wszystkich kąpielisk (ze wskazaniem na mapie),…

22 czerwiec 2017 | Więcej

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Dotyczy to rodzin zainteresowanych kontynuowaniem korzystania z tej formy wsparcia, jak i tych, którzy chcą dołączyć do rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Dziś na pytania dziennikarzy o wprowadzanych zmianach odpowiadały - Katarzyna Stanulewicz, szefowa wydziału polityki społecznej PUW i wicedyrektor Krystyna Kobylińska.

środa, 26 lipca 2017 15:06 | Więcej

Uczniowie z Zespołu Szkół w Ryjewie byli dziś gośćmi Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha. 24- osobowa grupa dzieci odwiedziła urząd w ramach akcji „Dzień wakacji w mieście”, notabene zainicjowanej przez wojewodę w ubiegłym roku. Z przyczyn oczywistych (strasznie lało!) rozmowa z Dariuszem Drelichem skoncentrowała się na…pogodzie, ale poruszono też temat nauki, stadiów i dalszych atrakcji dnia. 

środa, 26 lipca 2017 13:50 | Więcej

Magdalena Gawin, wiceminister kultury i generalny konserwator zabytków gości dziś w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Wiceminister rozmawia z Dariuszem Drelichem, wojewodą pomorskim o ochronie konserwatorskiej obiektów zabytkowych w Pomorskiem.

wtorek, 25 lipca 2017 14:23 | Więcej

Dziś mija sto lat od osadzenia w gdańskim więzieniu komendanta Legionów Polskich brygadiera Józefa Piłsudskiego oraz pułkownika Kazimierza Sosnkowskiego, Szefa Sztabu I Brygady Legionów (w celi przebywali od 23 do 29 lipca). Przypominamy, że ten krótki epizod w życiu Marszałka był tylko przystankiem w drodze do więzienia w Magdeburgu. Rocznica stała się okazją do organizacji uroczystości, będącej także preludium programu „Niepodległa” w województwie pomorskim. Wojewoda Dariusz Drelich objął wydarzenie honorowym patronatem.

sobota, 22 lipca 2017 14:21 | Więcej

To współczesna forma niewolnictwa. Ma różne oblicza. Od przymusowej pracy, poprzez handel organami, zmuszanie do żebractwa, przymusowe małżeństwa po prostytucję. Bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie w pułapkę handlarzy może wpaść każdy. Członkowie Wojewódzkiego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi działającego przy Wojewodzie Pomorskim apelują o czujność bo grupy przestępcze zwłaszcza latem stosują wymyślne metody, aby zwerbować ofiary. - Wakacje to czas wyjazdów za granicę do prac sezonowych. By nie wpaść w sidła handlarzy ludźmi trzeba dokładnie sprawdzić wiarygodność przyszłego pracodawcy i upewnić się, co do legalności zatrudnienia – przypomina Katarzyna Stanulewicz, szefowa wydziału polityki społecznej PUW i członek zespołu.

piątek, 21 lipca 2017 13:22 | Więcej

Konkursy z nagrodami, pokazy udzielania pierwszej pomocy, prezentacje sprzętu, który specjaliści od bezpieczeństwa wykorzystują na co dzień i możliwość poznania pracy policjantów, ratowników WOPR, czy mecz piłki siatkowej – to tylko wycinek atrakcji, które czekają tych, którzy w sobotę 22 lipca, w godz. 11-13 przyjdą na plażę w Brzeżnie.

czwartek, 20 lipca 2017 12:23 | Więcej

Biuro Programu „Niepodległa” uruchamia nabór wniosków o dofinansowanie wydarzeń dotyczących setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe mogą już składać wnioski o wsparcie finansowe w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”. Nabór na 2017 rok potrwa do 16 sierpnia br.

czwartek, 20 lipca 2017 08:26 | Więcej

Wojewoda Pomorski, korzystając z przysługującego mu zgodnie z pkt. IX Wybór oferty ppkt. 9 „Ogłoszenia o otwartym naborze Wojewody Pomorskiego w sprawie wyboru partnera/partnerów w celu wspólnej realizacji projektu 8/2017/OG-FAMI w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. (perspektywa finansowa 2014-2020)”uprawnienia, unieważnił w dniu 17.07.2017 r. wybór partnerów do wspólnej realizacji przedmiotowego projektu.

środa, 19 lipca 2017 18:45 | Więcej

Dariusz Drelich, wojewoda pomorski uczestniczył dziś w wojewódzkich obchodach święta Policji. Podczas uroczystości wręczono m.in. nominacje na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia państwowe i resortowe. – Życzę spokojnej służby i kolejnych awansów przynoszących satysfakcję z wykonywanych zadań – powiedział wojewoda.

środa, 19 lipca 2017 15:17 | Więcej

20 lipca mija 220 lat od symbolicznej chwili, kiedy pierwszy raz publicznie zabrzmiała Pieśń Legionów Polskich we Włoszech. Pieśń, która pomogła Polakom przetrwać czasy rozbiorów i podtrzymywała ducha walki o niepodległość. 130 lat później – 26 lutego 1927 r. Minister Spraw Wewnętrznych Felicjan Sławoj Składkowski wydał okólnik, w którym ogłoszono tę pieśń, nazywaną również Mazurkiem Dąbrowskiego, Hymnem Narodowym.

Poradnik „Hymn Polski” - kliknij.

środa, 19 lipca 2017 13:53 | Więcej

Konsultacje dermatologiczne - badanie znamion, pomiar ciśnienia i poziomu cukru, do tego szkolenia i pokazy zespołu ratownictwa medycznego, fitness i instruktaż nordic walking – to propozycje organizatorów tegorocznej akcji „Pomorskie dla Zdrowia”. Specjaliści ze szpitali marszałkowskich czekać będą: 23 lipca (Gdańsk-Brzeźno, na plaży przy molo), 30 lipca ( Gdynia Śródmieście na plaży, wejście GDY 7) i 13 sierpnia (Ustka, plaża wschodnia, sektor 1).

środa, 19 lipca 2017 13:36 | Więcej

- Czy pana praca jest trudna? - Na tym stanowisku pracuje się 24 godziny na dobę. Bywa i tak, że fizycznie jestem już w domu ale myśli ciągle krążą wokół obowiązków służbowych. I to jest bardzo wyczerpujące. - To nie ma pan przyjemności z tej pracy? – Naturalnie, że mam. Choćby wtedy, gdy w imieniu Prezydenta RP wręczam zasłużonym odznaczenia, albo tak jak wczoraj witam w imieniu mieszkańców Pomorskiego księcia Wiliama i księżną Catherine, którzy odwiedzili nasz region.  
Cóż…pytań na tej mini konferencji dzieci zadać chciały znacznie więcej, niestety napięty program dnia i wojewody pomorskiego, i 34 - osobowej grupy uczniów z Koczały, które odwiedziły urząd w ramach akcji ” Dzień wakacji w mieście” na to nie pozwolił.

środa, 19 lipca 2017 11:56 | Więcej

Deszcz, wilgoć i ciepło zarobiły swoje. W pomorskich lasach pojawiły się kurki, sporo maślaków, prawdziwki. Grzybiarze ruszyli na łowy. Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gdańsku przypomina więc jak bezpiecznie zbierać grzyby. Obejrzyj film – kliknij

środa, 19 lipca 2017 09:33 | Więcej

Ministerstwo Rozwoju ogłosiło konkurs skierowany do jednostek samorządu terytorialnego pod tytułem: „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”. Celem konkursu jest kreowanie, przy użyciu inteligentnych rozwiązań, miasta jako przestrzeni przyjaznej do życia, za którą współodpowiedzialność ponoszą także mieszkańcy biorąc aktywny udział w zarządzaniu i współdecydowaniu o swoim mieście. Szczegóły programu i dokumentacja konkursowa – kliknij.

środa, 19 lipca 2017 09:13 | Więcej

Książę William i księżna Catherine rozpoczęli wizytę w Gdańsku. W Rębiechowie parę książęcą przywitał Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich z żoną Małgorzatą. Z lotniska goście pojechali do Muzeum Stutthof, gdzie spotkają się z byłymi więźniami niemieckiego obozu koncentracyjnego. Po południu książęca para wróci do Gdańska. Zobaczy m.in. Dwór Artusa (tu spotka się z gospodarzami miasta), Teatr Szekspirowski i Europejskie Centrum Solidarności. Wieczorem książę William i księżna Catherine odlecą do Warszawy.

wtorek, 18 lipca 2017 12:49 | Więcej

Minął ponad rok od wprowadzenia rządowego Programu „Rodzina 500 +”. Korzystanie ze świadczenia wychowawczego w zbliżającym się okresie zasiłkowym wymaga złożenia nowego wniosku. Będzie to możliwe już od 1 sierpnia. Od tego dnia można ubiegać się także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres –informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Główne zasady przyznawania świadczeń pozostają bez zmian. Chodzi tu w szczególności o kwoty wsparcia oraz kryteria, w oparciu o które ustalane jest prawo do świadczeń. 
Zobacz film - kliknij.

wtorek, 18 lipca 2017 09:12 | Więcej

niepodległa. gov.pl to nowa strona internetowa poświęcona m.in. aktualnościom związanym z Programem Wieloletnim NIEPODLEGŁA a także informacjom o naborze do programów dotacyjnych . Program na lata 2017-2021 obejmuje obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach trzech priorytetów programu realizowane będą projekty ogólnopolskie, regionalne, lokalne i zagraniczne. 

wtorek, 18 lipca 2017 09:03 | Więcej

Alena Podgorodecka, Lidia Boratyńska, Elena Ciepłowska, Maksim Jermakow, Radhouane Ghoul i Edward Marciszewski odebrali dziś z rąk Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha decyzje o uznaniu za obywatela polskiego. – Od dziś Rzeczypospolita to wasza ojczyzna, druga ojczyzna. Jesteście w Polsce nie od wczoraj. Znacie już ten kraj i ludzi. Jestem przekonany, że będziecie tu szczęśliwi– powiedział wojewoda.

poniedziałek, 17 lipca 2017 13:10 | Więcej

3.415.397 złotych – to kwota dofinansowania z budżetu państwa inwestycji „Stabilizacja i zabezpieczenie osuwisk w rejonie Biskupiej Górki w Gdańsku". Stosowną umowę podpisali dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.  - To piękna dzielnica ale trudny teren zagrożony osuwiskami. Dzisiejsza umowa to dopiero początek naszej współpracy – podkreślił wojewoda Dariusz Drelich. – Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców to nasz priorytet.

poniedziałek, 17 lipca 2017 12:00 | Więcej

Trzydzieścioro sześcioro dzieci z Mierzeszyna (gmina Trąbki Wielkie) wraz z opiekunami odwiedziły dziś nasz Urząd w ramach akcji Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha "Dzień wakacji w mieście". - Mam nadzieję, że będziecie dziś się świetnie bawić i że spodobają się Wam atrakcje, które dla Was przygotowaliśmy - powiedział Wojewoda witając gości.

środa, 12 lipca 2017 11:57 | Więcej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oddali dziś hołd i złożyli kwiaty przy gdańskim pomniku Pamięci Ofiar Eksterminacji Ludności Polskiej na Wołyniu.

wtorek, 11 lipca 2017 19:30 | Więcej

Kilkaset dzieci z terenu naszego województwa odwiedzi do końca sierpnia Pomorski Urząd Wojewódzki w ramach akcji wojewody Dariusza Drelicha – „Dzień wakacji w mieście”. Spędzą w stolicy województwa jeden dzień wypełniony atrakcjami. Zeszłoroczna akcja cieszyła się ogromną popularnością, zatem postanowiliśmy ją kontynuować i w te wakacje. 

wtorek, 11 lipca 2017 15:40 | Więcej

Cel to przypomnienie kierowcom, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Dziś (10 lipca) na terenie Pomorskiego funkcjonariusze drogówki przeprowadzą wojewódzkie działania „Bezpieczny pieszy”, ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

poniedziałek, 10 lipca 2017 09:31 | Więcej
Strona 1 z 65
58 30 77 695
Loader

Pomorskie. Ostrzeżenia.

poprzednie następne