„Na Drodze do Bezpieczeństwa” to nazwa zainaugurowanej w 2012 roku kampanii Wojewody Pomorskiego. Corocznie, w jej ramach organizowany jest konkurs, który wyłania najlepsze, realizowane na terenie województwa, autorskie programy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy.

Pierwszą edycję w roku 2012 i główną nagrodę (10 tys. zł.) wygrał Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy. Wyróżnienia (po 2 tys. zł.) trafiły do: Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Publicznego Gimnazjum im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie, Samorządu Uczniowskiego przy Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie. Nagrody specjalne przyznała także Fundacja Wróć, zajmująca się pomocą poszkodowanym w wypadkach drogowych. Otrzymały je: Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Somoninie (2 tys. zł.) oraz gimnazjum z Lubichowa (1 tys. zł).

Po laury w drugiej edycji (rok 2013) sięgnęli: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pucku i Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski (nagrody po 5 tys. zł.), natomiast po wyróżnienie (2 tys. zł) Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie. Nagrody pieniężne przeznaczane były na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych niezbędnych do kontynuowania programów.

Laureatem trzeciej odsłony konkursu został Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Kościerzyny. Wyróżnienia trafiły do Fundacji CREDU z  Sopotu, Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Straży Gminnej w Pruszczu Gdańskim. Zwycięzca otrzymał 10 tysięcy złotych, zaś wyróżnieni po 2 tysiące zł (pieniądze są przeznaczone na kontynuację programów). Uroczysta gala odbyła się w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Partnerem konkursu i sponsorem była Grupa Lotos SA.

Kampania „Na Drodze do Bezpieczeństwa” - to nie tylko konkurs, to także cykl konferencji i spotkań. W listopadzie 2013 roku Wojewoda Pomorski dyskutował z przedstawicielami samorządów, instytucji, fundacji i stowarzyszeń podejmujących tematykę bezpieczeństwa na drogach, o tym – jak skutecznie informować uczestników ruchu drogowego o zagrożeniach.

Na kolejnej, marcowej konferencji dyskutowano o poprawie bezpieczeństwa rowerzystów, tematem czerwcowego spotkania było zaś nie tylko bezpieczeństwo na drogach ale i nad wodą w czasie letniego wypoczynku.