STYCZEŃ
  • Charytatywny "Bal z Sercem" organizowany przez Fundację Hospicyjną.
  • VI Charytatywne Kolędowanie „Festiwal Serc” (patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego).

LUTY
  • Kampania „Tydzień Małżeństwa” organizowana przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich Oddział w Gdańsku.
  • VII Pomorskie Seminarium Formacji Mundurowych z Systemów Walk Wręcz organizowane przez Funkcjonariuszy Służby Więziennej w Gdańsku.
  • Turniej Halowej Piłki Nożnej "Nadzieje Polskiej Piłki" im. Marszałka Macieja Płażyńskiego organizowany przez GOSRiT Luzino, Akademię Piłkarską Karola Piątka oraz Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne z Luzina.

MARZEC
  • XI Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. „Z obiektywem dookoła Polski" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni.
  • "XII Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej - Szemud 2018" organizowany przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.
  • Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF 2018 organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.
  • Obchody 74.Rocznicy śmierci kpt. Józefa Dambka organizowane przez Kaszubsko-Kociewskie Stowarzyszenie im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski".
  • "IV Krajowa Defilada Żołnierzy Niezłomnych oraz Wydarzenia Towarzyszące. Gdańsk 2018" organizowana przez Fundację "Gladius Gloriae" oraz Bractwo Św. Pawła.
  • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Choczewie organizowany przez Stowarzyszenie im. kpt. Antoniego Rymszy.
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do komitetu honorowego Targów Akademia 2018 organizowanych przez Uniwersytet Gdański i Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.
  • Spektakl teatralny "Zło dobrem zwyciężali" dziecięcej amatorskiej grupy teatralnej.
  • Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Pomorskiego organizowany przez Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne, GOSRiT Luzino oraz Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Pomorskiego.
  • Ogólnopolski Konkurs Robotyki BOTforYOU" organizowany przez Szkołę Podstawową w Przejazdowie.
  • Sztafeta Nadziei" - charytatywno-sportowa impreza organizowana przez Fundację Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.
  • Konferencja „Strefa w każdej gminie” organizowana przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o.
  • XIII Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego organizowany przez Gminny Dom Kultury w Lini oraz Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini.

  • IV Czarneński Kiermasz Wielkonocny organizowany przez Urząd Miasta i Gminy Czarne.

KWIECIEŃ
  • III Ogólnopolski Konkurs "Technik OZE wszystko może" organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku (patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego).
  • 20. edycja „Przeglądu Twórczości Ekologicznej Dzieci i Młodzieży PESTKA” organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. UNICEF w Słupsku (patronat Wicewojewody Pomorskiego).
  • X Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa „Student Maritime Conference 2018” organizowana przez Koło Naukowe Transportu i Logistyki TRANSLOG przy Akademii Morskiej w Gdyni.
  • 8. edycja Sopockich Targów Seniora organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie.
  • VI Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE 2018 organizowany przez Europejskie Centrum Biznesu.
  • Akcja „Pola Nadziei na Pomorzu” organizowana przez hospicja z Trójmiasta oraz z Pucka.
  • Olimpiada Wiedzy Technicznej (OWT) Gdańsk organizowana przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku.
  • Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” organizowany przez dyrektora Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach (patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego).
  • XI edycja Konferencji "Project Management 2018 – skuteczne zarządzanie biznesem" organizowana przez Koło Naukowe STRATEG Uniwersytetu Gdańskiego.
  • Konferencja "Postawy i strategie, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez naszą umiłowaną Ojczyznę" organizowana przez Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną w Gdańsku.
  • II Pomorski Festiwal Krótkich Filmów o HIV organizowany przez Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.
  • VI Turniej Piłki Nożnej im. Żołnierzy Niezłomnych organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Fregata oraz Stowarzyszenie Kulturalne Wspierania Edukacji i Rozwoju SKWER.
  • XXIV Konfrontacje Gitarzystów Puck’ 2018 organizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Stanisława Moniuszki.
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do komitetu honorowego konferencji "Kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła we Wrzeszczu. Architektura, ludzie historia" organizowanej przez Parafię Wojskowo-Cywilną p.w. Matki Odkupiciela w Gdańsku.
  • Gdyńskie Społeczne Obchody 8. rocznicy Tragedii Smoleńskiej organizowane przez Kaszubsko-Kociewskie Stowarzyszenie im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”.
  • Projekt 30.lecia strajków majowych organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego.
  • Wydarzenie "Nauka dla Zdrowia - Dzień Otwarty GUMed" organizowane przez Gdański Uniwersytet Medyczny.
  • VI Grand Prix Tczew Karate organizowane przez Sportowy Klub Karate SENSHI Tczew.
  • Ekologiczny Tydzień Ziemi organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Miastku (patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego).

MAJ
  • XXXVII Ogólnopolska Szkoła Hydrauliki - „Problemy przepływu wody na obszarach zurbanizowanych” organizowana przez Polską Akademię Nauk, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Politechnikę Gdańską.
  • Jubileusz 70.lecia Gdańskiej Stomatologii, Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa - Onkologia we współczesnej stomatologii organizowane przez Zakład Chirurgii Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
  • VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Psychologia w Służbie Rodziny: "Relacje w podsystemach rodzinnych. Szanse i zagrożenia" organizowana przez Instytut Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
  • IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II organizowana przez Szkołę Podstawową w Pogórzu.
  • Druga edycja Wojewódzkiego Konkursu "Pomorskie – fajna przygoda" organizowana przez Szkołę Podstawową nr 82 im. prof. Jana Czochralskiego w Gdańsku.
  • XVI Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza „Wiosna w ogrodzie” 2018 organizowana przez Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze Rënk.
  • Bałtyckie Bitwy Robotów organizowane przez Stowarzyszenie Robotyków SKALP.
  • "V Edycja Kociewskiej Kuźni Rozmaitości" organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji im. Stanisława Muchy w Smętowie Granicznym. 

  •  

    XXIII Wojewódzkie Biegi Przełajowe "Szlakami Jana z Jani" organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji im. Stanisława Muchy w Smętowie Granicznym.
  • "Dzień Strażaka w województwie pomorskim" organizowany przez Gminę Szemud.

  • Koncert charytatywny Damiana Holeckiego na rzecz podopiecznych Dziennego Punktu Opieki nad Niepełnosprawnymi Osobami Starszymi organizowany przez Fundację Adaptacja.
  • 13. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port organizowany przez Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.
  • I Międzynarodowy Kongres - Rynek Sportu w XXI wieku organizowany przez Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
  • XXIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Aktywnie przeciw problemom psychosomatycznym” organizowana przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, Sekcję Medycyny Psychosomatycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Zakład Psychologii Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
  • 4. Targi „Czas na Młodzież” organizowane przez Stowarzyszenie Morena.
  • III Konferencja Akademickich Biur Karier organizowana przez Komisję ds. Akademickich Biur Karier przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Biura Karier: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Marynarki Wojennej oraz Akademii Morskiej w Gdyni.
  • "Zabawa w origami"- II edycja międzyszkolnego konkursu, Szkoła Podstawowa w Dretyniu (patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego).
  • 3-dniowe Regaty w ramach otwarcia sezonu żeglarskiego JKMW KOTWICA.
  • Festiwal radosnego chrześcijaństwa "Katolicy na ulicy" w Człuchowie organizowany przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga.
  • Sportowe Wydarzenie Charytatywne "Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom" organizowane przez Fundację Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.
  • Etap okręgowy XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK organizowany przez Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Gdańsku.
  • Gdański Marsz Pileckiego 2018 organizowany przez Stowarzyszenie KoLiber.
  • Seminarium "Czy jesteś przygotowany na RODO" organizowane przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni.
  • XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Edukacja dla bezpieczeństwa" organizowana przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu.
  • XX Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów i Juniorek w Tenisie Stołowym organizowane przez Kaszubskie Towarzystwo Sportowo - Kulturalne.
  • LV Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej pn.:"Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego" organizowana przez Pomorski Zarząd Wojewódzki LOK w Gdańsku.
  • XX Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów i Juniorek w Tenisie Stołowym organizowane przez Kaszubskie Towarzystwo Sportowo - Kulturalne.

CZERWIEC
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do komitetu honorowego 15. Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO. 
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do Komitetu Honorowego 46. Memoriału Żylewicza – Mityng EAA.
  • Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo państw Europy Środkowo-Wschodniej w kontekście wzmocnienia flanki NATO" organizowana przez Akademię Pomorską w Słupsku (patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego).
  • V edycja Prime Food Cup organizowana przez Akademię Piłkarską Junior Football Academy.
  • VI Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej PATER NOSTER organizowany przez Gminny Dom Kultury w Lini oraz Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini. 
  • XXIII Wojewódzki Konkurs „Haft Kaszubski – Linia 2018” organizowany przez Gminny Dom Kultury w Lini oraz Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini.

  • XIX Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Nożnej 6. osobowej Weteranów organizowane przez Gminny Dom Kultury w Lini oraz Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini.
  • XII Pomorski Dzień Na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych - Gdańsk 2018 organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Gdańsku.
  • Przedsięwzięcie "Przystań - Warsztaty dla duszy" pod hasłem "Przystań wolności" organizowane przez Diecezję Pelplińską.
  • Międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Koncepcje kształcenia stosunków międzynarodowych wobec wyzwań XXI wieku" organizowana przez Akademię Marynarki Wojennej 

    im. Bohaterów Westerplatte.
  • Wojewódzki Konkurs "Najpiękniejsze Zakątki Mojego Miasta - Ocalmy od Zapomnienia" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy.
  • Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji - 2018 organizowana przez: Politechnikę Gdańską (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki), Politechnikę Warszawską, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Poznańską, Akademię Górniczo-Hutniczą i Politechnikę Łódzką.
  • Wielki Przemarsz Pokoleń "Pod znakiem Orła" organizowany przez Dziekana Dekanatu Wejherowskiego, Stowarzyszenie "Misternicy Kaszubscy" w Wejherowie oraz Stowarzyszenie "Rodzina Piaśnicka" w Wejherowie.
  • VII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym Orlen 2018 oraz XVIII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate - Do Orlen 2018 organizowany przez Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku.
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do Komitetu Honorowego obchodów Święta 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich organizowanych przez Stowarzyszenie Szwadron Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do Komitetu Honorowego Inauguracyjnych Obchodów Jubileuszu 100-lecia powstania Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej w Gdańsku.
  • Pomorski Piknik Energetyczny organizowany przez Gminę Miasta Gdyni oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
  • VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej chłopców rocznika 2010,2009,2008 organizowany przez Klub Sportowy KS Osiczanka Osice.
  • Konferencja pn. Katolicka Rewolucja w Biznesie II, Moja Firma - Polska Sprawa organizowana przez Fundację Wiara w Biznesie.
  • XXVII Pomorskie Agro Targi organizowane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.
  • Konferencja pt. " Świadomy konsument - suplementy diety, żywność, kosmetyki, środowisko. Ostrzeżenie, etykiety, informacje" organizowana przez Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do Komitetu Honorowego Bałtyckiej Sztafety 2018 organizowanej przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni.
  • Gdański Turniej Gier Planszowych 2018.
  • Międzyszkolny Turniej "Mistrz Klawiatury" organizowany przez SP nr 3 w Miastku (patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego).
  • Regaty 100-lecia Marynarki Wojennej organizowane przez Jacht Klub Marynarki Wojennej KOTWICA
  • Turnieje Piłkarska Kadra Czeka LZS.

 LIPIEC
  • XX Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu w Jantarze organizowane przez Wójta Gminy Stegna.
  • Uroczystości 101 rocznicy pobytu Józefa Piłsudzkiego w gdańskim areszcie organizowane przez Areszt Śledczy w Gdańsku
  • XXXVI Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  • VI Franciszkański Piknik Rodzinny organizowany przez Franciszkańskie Stowarzyszenie Pokochać Miłość (patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego).
  • IV edycja koncertu "Smętowo - wspólnie tworzymy to miejsce" organizowanego przez Gminę Smętowo Graniczne.
  • Rajd ku Niepodległej - organizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Katowice.
  • uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - organizowane przez Kaszubsko - Kociewskie Stowarzyszenie im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski".
  • Bieg Pamięci III edycja organizowany przez Stowarzyszenie im. kpt. Antoniego Rymszy ps."Maks".
  • Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata" organizowany przez Gminę Brusy.
  • English Summer Cup organizowany przez Project Management Institute.

SIERPIEŃ
  • AeroBaltic 2018 organizowane przez Aeropact i Urząd Miasta Gdyni.
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do Komitetu Honorowego 25. Biegu św. Dominika – Festiwal Biegowy.
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do Komitetu Honorowego 53. Pucharu Poczty Polskiej – Festiwal Chodu.
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do komitetu honorowego Międzynarodowego Maratonu "Solidarności" organizowanego przez Stowarzyszenie Maratonu "Solidarność".
  • XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel.
  • Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego organizowane przez Muzeum II Wojny Światowej.
  • Inscenizacja Bitwy pod Świecinem z 1462 r. organizowana przez Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej.
  • XIII edycja Targów Sportów Wodnych WIATR i WODA organizowana przez Murator Expo.
  • XIV Turniej Rekreacyjno - Sportowy Niepełnosprawnych Puck 2018 organizowany przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów ZOR w Pucku.
  • VI Zawody Ratowników Wysokościowych - Komenda Miejska PSP w Gdyni.
  • I Festiwal Smaków  Pelplin 2018 organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy
    Pelplin.

WRZESIEŃ
  • XVIII Jarmark Cysterski w Pelplinie organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.
  • Przedsięwzięcie szkoleniowo-dydaktyczne wraz z konferencją pt. „Dobrostan zwierząt widziany z różnych perspektyw” organizowane przez Inspekcję Weterynaryjną oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie.
  • IX Kongres Technologii Chemicznej TECHEM 2018 organizowany przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej.
  • Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem "Niepodległa dla wszystkich" koordynowane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa Oddział Terenowy w Gdańsku.
  • Motocyklowy Rajd Piaśnicki organizowany przez Kapitułę Rajdu Piaśnickiego oraz Stowarzyszenie "Rodzina Piaśnicka".
  • XIX Międzynarodowy Festiwal "Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" Sopot 2018, Oratorium "Requiem Piaśnickie", widowisko "Wyśniłem Sen o Niepodległej" organizowane przez Teatr Otwarty w Gdańsku.
  • XIII Edycja Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - Lodołamacze 2018 organizowana przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON.
  • XVI Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych - organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.
  • Koncert "W Hołdzie Wolności" organizowany przez Muzeum II Wojny Światowej.
  • Konferencja "Wybrańcy bogów umierają wcześnie..." organizowana przez Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.
  • III Bieg Pocztyliona organizowany przez Polonijny Klub Aktywności Sportowych PAKA-s.
  • Święto Miodu Pszczółkowskiego organizowane przez Urząd Gminy w Pszczółkach.
  • Gala Bohaterów 2018 organizowana przez TE Lokomotywa.
  • Seminarium "Rola informacji statystycznej w ocenie sytuacji społeczno - gospodarczej regionu w kontekście polityki spójności"organizowane przez Urząd Statystyczny w Gdańsku.
  • VIII Kiermasz Ogrodniczy "Jesień w ogrodzie" organizowany przez PCH Renk.
  • V Pomorskie Święto Wisły organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki "Kociewiak".
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do komitetu honorowego Gdańskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2018.
  • Międzynarodowe Targi Bursztynu AMBERMART 2018 organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie.
  • V Międzynarodowa Konferencja "Globalizacja i regionalne problemy ochrony środowiska" organizowana przez Gdańską Szkołę Wyższą.
  • Bieg Arazmusa organizowany przez Akademię Biegową Kartuzy.
  • 79.rocznica powstania obozu Stutthof oraz wybuchu II wojny światowej organizowana przez Muzeum Stutthof w Sztutowie.
  • Dożynki Archidiecezjalno-Samorządowe Gminy Trąbki Wielkie.
  • V Pomorski Turniej Piłkarski o Puchar Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
  • Konferencja "Ochrona wód Morza Bałtyckiego przed zanieczyszczeniami z punktowych źródeł lądowych"organizowana przez NSZZ Solidarność Uniwersytetu Gdańskiego.

 PAŹDZIERNIK
  • IV Konferencja Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC oraz obchody 35. rocznicy utworzenia w Gdańsku domowego zespołu hospicyjnego organizowane przez Fundację Hospicyjną w Gdańsku.
  • Regaty 100-lecia Niepodległości - Memoriał Józefa Piłsudzkiego organizowane przez Jacht Klub Marynarki Wojennej KOTWICA.
  • Koncert charytatywny "Głosy dla Hospicjów" organizowany przez Fundację Hospicyjną.
  • Pomorska Gala Energetyki organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk.
  • Gala Pomorskiego Rzemiosła organizowana przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
  • Jubileusz 90-lecia Miejskiej stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni, Ogólnopolski Dzień Ratownika Medycznego oraz Konferencja Dyrektorów Stacji Pogotowia Ratunkowego organizowane przez Miejską Stację Pogotowia Ratunkowego w Gdyni.
  • Konferencja "Polscy przedsiębiorcy mówią o..." organizowana przez Polskie Towarzystwo Gospodarcze.
  • Konferencja "100 lat wychowania morskiego w Polsce" organizowana przez Fundację Harcerstwa CWM ZHP.
  • Uroczystości Ku Czci Osób Pomordowanych w Lesie Piaśnickim w latach 1939-1940 organizowane przez Gminę Krokowa.
  • IV Konkurs wiedzy o Historii Wejherowa im. Reginy Osowickiej organizowany przez Miasto Wejherowo (patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego).
  • Jubileuszowy X turniej gry w kręgle osób niepełnosprawnych "My też gramy w kręgle"organizowany przez Fundację Miki - Centrum Rehabilitacji.
  • IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy organizowany przez Prezydenta Miasta Siedlec i Europejskie Centrum Biznesu.
  • Akademickie Targi Pracy TRÓJMIASTO 2018.

 LISTOPAD
  • Konferencja naukowa pt. „Pomorskie drogi do niepodległości” organizowana przez Gdańskie Towarzystwo Naukowe.
  • III Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Drużyn LZS w Halowej Piłce Nożnej organizowane przez Gminny Dom Kultury w Lini oraz Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini.
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości "Wolność kocham i rozumiem" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku.
  • Międzynarodowy Konkurs z okazji setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej " I wojna światowa w literaturze i filmie" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku.
  • 7. edycja Targów Gra i Zabawa 2018 organizowana przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.
  • Konferencja "STOP krzywdzeniu - RAZEM można więcej" organizowana przez MOPS w Starogardzie Gdańskim.
  • Musical "Polska! Nie zginie póki my żyjemy"organizowany przez Fundację "Na cały Głos".
  • Jubileusz 50-leciadziałalności Oddziału Geologii Morza organizowany przez Państwowy Instyt Geologiczny Państwowy Instytut Badawczy.
  • EtnoBaltica organizowana przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk.
  • XV Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej organizowany przez Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych.
  • Konkurs plastyczny dla uczniów szkół specjalnych województwa pomorskiego "100 lat naszej niepodległej Ojczyzny"organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Kościerzynie.
  • Obchody 60-lecia działalności charytatywnej Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.
  • XII Festiwal Piosenki Żołnierskiej o Złoty Buzdygan Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia organizowany przez Kosakowskie Centrum Kultury.
  • III Pomorski Przegląd Małych Form Teatralnych "Pomyślmy o HIV" organizowany przez Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupsku, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej O/Terenowy w Słupsku.  
  • Sesja 65-lecia służby BHP w Polsce oraz Jubileusz 25-lecia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP na Ziemi Pomorskiej organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Oddział Gdańsk.
  • Projekt TIMES LQ realizowany przez stowarzyszenie studenckie CEPRIM-ESTIEM Gdańsk.
  • Wystawa fotografii patriotycznej "Biało - Czerwona" prezentowana w Klubie Marynarki Wojennej "Riwiera" w Gdyni, w Galerii im. Admirała Andrzeja Karwety.

 GRUDZIEŃ
  • III Mistrzostwa Województwa Pomorskiego LZS w Halowej Piłce Nożnej Weteranów – kategoria 50+ organizowane przez Gminny Dom Kultury w Lini oraz Gminne Stowarzyszenie LZS w Lini. 
  • Otwarta Rada Pedagogiczna organizowana przez Akademickie Szkoły Magellanum.
  • V Ogólnopolski Turniej Halowy Piłki Nożnej chłopców organizowany przez Klub Sportowy Osiczanka Osice.
  • Zawody Strzeleckie o Puchar Wojewody Pomorskiego pn. "Zawody Wojewody" organizowane przez LOK Pomorski Zarząd Wojewódzki.
  • Mikołajkowy Festiwal Zdrowia w Kartuzach organizowany przez Akademię Biegową Kartuzy.
  • Wigilia bez Granic 2018 organizowana przez Instytut Myśli Schumana.

 INNE
  • Wojewoda Pomorski objął patronatem honorowym cykl Ogólnopolskich Turniejów w Halową Piłkę Nożną KASZUB CUP organizowany przez Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne z Luzina i GOSRiT Luzino.
  • Wojewoda Pomorski objął patronat honorowy nad płytą pt. "POST" Fundacji "Gladius Gloriae" i "Bractwa Św. Pawła.
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do komitetu honorowego Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe.
  • Wojewoda Pomorski objął patronatem honorowym Festiwal Baltic Souvenir.
  • Wojewoda Pomorski objął patronatem honorowym 41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2018 organizowany przez Gdańskie Centrum Organowe, Bazylikę Mariacką w Gdańsku oraz Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
  • Wojewoda Pomorski objął patronatem honorowym Obchody Jubileuszu 90-lecia utworzenia Ośrodka Szkolno - Wypoczynkowego w Garczynie organizowane przez Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Oświatowe Garczyn.
  • Wojewoda Pomorski objął patronatem honorowym cykl Festynów Międzypokoleniowych Niepodległej organizowany przez Fundację Adaptacja.
  • XXII edycja Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości - organizowana przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku.
  • Acja Niepodległość organizowana przez Stowarzyszenie Strzebielinek.
  • Wojewoda Pomorski objął patronetem honorym wystawę czasową "Król jedzie ! Wizyty władców polskich w Gdańsku w XV - XVIII wieku" organizowaną przez Muzeum Miasta Gdańska.
  • Wojewoda Pomorski objął patronatem honorowym "Bieg Drogą Dobra" organizowany przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
  • Wojewoda Pomorski objął patronatem honorowym X Cykl Ogólnopolskich Turniejów w Halową Piłkę Nożną KASZUB CUP organizowany przez KTS-GOSRiT Luzino.
  • Wojewoda Pomorski objął patronatem honorowym cykl turniejów piłki nożnej - imprez o charakterze sportowo - edukacyjnym organizowany przez Łukasz Witek Szymon Chrostowski s.c.
  • Wojewoda Pomorski objął patronatem honorowym trzecią edycję Olimpiady Statystycznej organizowaną przez Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Polskim Towarzystwem Statystycznym.
  • Wojewoda Pomorski objął patronatem honorowym projekt "Środowisko Młodzieży" realizowany przez Fundację dla Młodzieży w latach 2018-2020.
  • Wojewoda Pomorski objął patronatem honorowym Konkurs Pomorski Pracodawca Roku 2018, organizowany przez "Pracodawców Pomorza", którego rozstrzygnięcie nastąpi w marcu 2019 r.