STYCZEŃ

  • Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Ochrona praw dziecka oraz ochrona praw rodziny w polskim porządku prawnym" organizowana przez Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Gdańskiego.
  • Projekt edukacyjny "Małe Miasto Wejherowo 2019" organizowany przez Fundację Dom mojego Brata.
  • Bal z Sercem organizowany przez Fundację Hospicyjną.
  • Orszak Trzech Króli w Wejherowie organizowany przez Stowarzyszenie Misternicy Kaszubscy.
  • VII Charytatywne Kolędowanie "Festiwal Serc" organizowane przez Pana Jacka Drewę i Marcina Drewę.
  • XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk.
  • Konferencja "Zarządzanie jakością w opiece medycznej" organizowana przez Pomorską Radę Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku.

 

LUTY

  • Ogólnopolski plebiscyt lotniczy CUMULUSY 2018 organizowany przez Fundację Aeropact i Air Sports Promotion.
  • Światowe Dni Młodzieży Prawosławnej organizowane przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej w Polsce.
  • IX Edycja English Winter Camp organizowana przez Project Management Institute.
  • Tydzień Małżeństwa organizowany przez Fundację Tydzień Małżeństwa.


 
MARZEC

  • Obchody 75-rocznicy śmierci kpt. Józefa Dambka organizowane przez Kaszubsko-Kociewskie Stowarzyszenie im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski".
  • Konkurs Pomorski Pracodawca Roky 2018 orgnizowany przez Pracodawców Pomorza.
  • "Tropem Wilczym.Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" w Gdyni organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja i The North Event.
  • Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Słupsku organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja, 7 Brygadę Obrony Wybrzeża Słupsk, i Fundację Chodzezkijami.pl.
  • Obchody 60-tej rocznicy pierwszego Rock 'n' Rollowego koncertu organizowane przez Stowarzyszenie Muzycy Pomorza.
  • Konferencja szkoleniowa "Oceny oddziaływania na środowisko w kontekście zrównoważonego rozwoju inwestycji Polski" organizowana przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.
  • Radunka Run- organizowany przez Fundację Wspierania Aktywności Społecznej "Endorfina".
  • Targi Akademia 2019 - organizowane przez Uniwersytet Gdański oraz Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.
  • 7rd Grand Prix Tczewa - Międzynarodowy Turniej Karate organizowany przez Sportowy Klub Karate Senshi.
  • Patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego - XXIV Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę" oraz Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956. Od Traktatu Ryskiego - do Żołnierzy Niezłomnych".
  • 26. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF 2019 organizowana przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.
  • Festiwal Leśny organizowany przez The North Event.


 
KWIECIEŃ

  • XIII Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej - Szemud 2019 organizowany przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.
  • XII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. "Z obiektywem dookoła świata" organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 34 z Odzdziałami Integracyjnymi w Gdyni.
  • Pola Nadzieli organizowane przez trójmiejskie hospicja wraz z puckim.
  • XI Bieg Piaśnicki organizowany przez Urząd Gminy Wejherowo i The North Event.
  • V Wojewódzka Olimpiada wiedzy o Świętym Janie Pawle II organizowana przez Szkołę Podstawową w Pogórzu/Filię Gimnazjum w Kosakowie.
  • XXV Konfrontacje Gitarzystów Puck 2019 organizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną I st.im. Stanisława Moniuszki w Pucku.
  • Patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego - IV Ogólnopolski Konkurs "Technik OZE wszystko może" organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku.
  • VII edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE Gdańsk 2019 organziowana przez Europejskie Centrum Biznesu.
  • Wielkanoc bez Granic organizowana przez Instytut Myśli Schumana.
  • Konferencja naukowa pt. "Tajna Organizacja Wojskowa "Gryf Pomorski" - fenomen polskiej konspiracji niepodległościowej" organizowana przez  Stowarzyszenie im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski".
  • XVI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego organizowany przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.
  • Konferencja o Pracowniczych Planach Kapitałowych organizowana przez Polski Fundusz Rozwoju.
  • XXIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu organizowany przez Filharmonię Kaszubsko-Wejherowskie Centrum Kultury.
  • Sztafeta Nadziei organizowana przez Fundację Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.
  • Gdyńskie Społeczne Obchody IX Rocznicy Trgedii Smoleńskiej organizowane przez Kaszubsko-Kociewskie Stowarzyszenie im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski".
  • Światowy Dzień Zdrowia "Zdrowie dla wszsytkich" orgazniowany przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku.
  • Międzywojewódzki Festiwal Krótkich Filmów o HIV organizowany przez Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.

 

MAJ

  • Seminarium "Na pograniczu chemii i biologii" organizowane przez Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.
  • Olimpiada wiedzy z pierwszej pomocy przedmedycznej organizowana przez Powiat Słupski i Stację Pogotowia Ratunkowego w Słupsku.
  • Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach w Stylu Klasycznym organizowane przez Burmistrza Kartuz i Gminny Klub Sportowy CARTUSIA.
  • XXIV Wojewódzki Bieg Przełajowy "Szlakami Jana z Jani" oragnizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym.
  • II Międzynarodowy Kongres Rynek Sportu w XXI wieku organizowany przez Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
  • Obchody 90-lecia powstania szkół polskich w Waplewie Wielkim i Starym Targu organizowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Waplewie Wielkim oraz Zespół Szkół w Starym Targu - udział w Komitecie Honorowym.
  • Patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego - III edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie.
  • Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt."Pomorskie - fajna przygoda" organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 82 w Gdańsku.
  • Dni Mieszkańca Gminy Słupsk organizowane przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk.
  • IV Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem organizowane przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku.
  • Festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Fundację Adaptacja.
  • Festyn z okazji 25. Rocznicy święceń kapłańskich księdza Jacka Sochy organizowany przez Fundację Adaptacja.
  • Konferencja Naukowa "Konkurencyjność i innowacyjność sektora elektroenergetycznego" organizowana przez Międzywydziałowe Koło Naukowe Energetyki Uniwersytetu Gdańskiego.
  • XVII Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza "Wiosna w ogrodzie".
  • Turniej robotyki amatorskiej "Bałtyckie Bitwy Robotów" organizowany przez Stowarzyszenie Robotyków Skalp.
  • Konferencja "Aspekty prawne działalności klubów sportowych"organizwana przez Koło Naukowe Prawa Gospodarczego Publicznego UG.
  • Wystawa muzealna pt. "Nostra Alma Mater Wejheroviensis" orgazniwana przez Macieja Klamrowskiego.
  • 14.edycja Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni organizowanego przez Teatr Miejski w Gdyni.
  • Konferencja "Institutional Cooperation at Sea & (Outer) Space essential adjustments need to boost full potential" organizowana przez Uniwersytet Gdański.
  • Seniorada- Aktywni razem na lata 2019 organizowana przez Uniwersytet Trzeciego Wieku AWFiS w Gdańsku.
  • "Tydzień Zawiszy Czarnego" organizowany przez Fundację Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego Związku Harcerstwa Polskiego.
  • Gdańskie Dni Elektryki organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk.


 CZERWIEC

  • Wojewoda Pomorski przystąpił do Komitetu Honorowego 47. Memoriału Żylewicza - Mityng EA organizowanego przez Klub Lekkoatletyczny "Lechia" Gdańsk.
  • Pierwsze Międzynarodowe Żeglarskie Mistrzostwa Branży Teleinformatycznej w Klasie Puck organizowane przez Fordek sp.z o.o.
  • "Przystań - warsztaty dla duszy" organizowane przez Biskupa Pelplińskiego.
  • Piknik edukacyjno-rekreacyjny organizowany przez Gdański Uniwersytet Medyczny.
  • I Rajd Motocyklowy Szlakiem Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski".
  • Spektakl "Sen" organizowany przez Muzeum II Wojny Światowej.
  • Wojewoda Pomorski przystapił do Komitetu Honorowego obchodów Święta 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich organizowanych przez Stowrzyszenie Szwadron Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.
  • Koncert "Korona 500" organizowany przez Stowarzyszenie "Przyjazne Pomorze".
  • VI edyzja cyklu turniejów Goodvalley Cup organizowana przez Akademię Piłkarską Junior Football Academy.
  • Patronat honorowy Wicewojewody Pomorskiego - VII Franciszkański Piknik Rodzinny organizowany przez Franciszkańskie Stowarzszenie "Pokochać Miłość".
  • Kilometry Dobra organizowane przez Polski Instytut Filantropii.
  • V Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej PATER NOSTER - Strzepcz organizowany przez Parafię Św.Magdaleny w Strzepczu i Stowrzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej.
  • XIII Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym oraz Rodzinny Piknik Strażacki z okazji Dnia Dziecka organizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.
  • Pomorski Piknik Energetyczny organizowany przez Gminę Miasta Gdyni, WFOŚiGW w Gdańsku, PGE Energia Ciepła S.A.i Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
  • III edycja festiwalu radosnego chrześcijaństwa Katolicy na ulicy Człuchów organizowanego przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga.
  • Projekt "Małe Miasto Rumia 2019" organizowany przez Fundację "Dom mojego Brata".
  • IX Ogólnopolski Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Gdańskiego chłopców rocznika 2010,2009,2008 organizowany przez Klub Sportowy Osiczanka.
  • Gminne Święto Plonów organizowane przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk.
  • VI Pomorski Turniej Piłkarski o Puchar Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o.

 

LIPIEC

  • XIX Światowe Letnie Igrzyska Polonijne organizowane przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".
  • 14.edycja Moto Safety Day organizowana przez Link PR.
  • XXI Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu organizowane przez Gminę Stegna.
  • XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie.
  • Uroczysta Msza Święta w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości organizowanych przez Kaszubsko- Kociewskie Stowarzyszenie im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski".

 

SIERPIEŃ

  • Wojewoda Pomorski przystapił do Komitetu Honorowego 26. Biegu św. Dominika - Festiwal Biegowy organizowanego przez Klub Lekkoatletyczny "Lechia" Gdańsk.
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do Komitetu Honorowego 25. Jubileuszowej edycji Międzynarodowego Maratonu "Solidarności".
  • Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Gdynia Aerobaltic orgazniowane przez Aeropact.
  • XXIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej.
  • Dzień Patrioty organizowany przez Centrum Edukacji i Promocji Regionu.
  • V Rockblu Przywidz Festiwal organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Przywidzu.
  • XV Festiwal Folklorystyczny "Krajobrazy Sceny Ludowej" organiozowany przez Urząd Miasta i Gminy Czarne oraz Czarneńskie Centrum Kultury.
  • XXXVI Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte organizowane przez Zespół Szkół Morskich w Gdańsku.
  • Bieg Pamięci "Tropem wyklętych Maks i Aldona" organizowany przez Stowarzyszenie im. kpt. Antoniego Rymszy ps. Maks.
  • 2.zlot Kociewiaków i sympatyków Kociewia organizowany przez Komietet Organizacyjny Walne Plachandry.
  • Inscenizacja Bitwy pod Świecinem organizowana przez Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej.
  • Festiwal MOZARTIANA FLESZ organizowany przez Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis.
  • 20. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynów AMBERMART 2019 organizowana przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

     

WRZESIEŃ
   

  • Obchody 50. lecia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.
  • XX Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencja BALTEXPO 2019 organizowane przez Zarząd Targów Warszawskich SA.
  • Wojewoda Pomorski przystąpił do Komitetu Honorowego 54. Pucharu Poczty Polskiej - Festiwal Chodu i Bieg Pocztowca - organizowanego przez Klub Lekkoatletyczny "Lechia" Gdańsk.
  • Obchody Jubileuszu 225-lecia Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum organizowane przez Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące Conradinum oraz Stowarzyszenie Oświatowe Conradinum.
  • Gala Bohaterów 2019 organizowana przez TE Lokomotywa.
  • Przystąpienie do Komitetu Honorowego Gdańskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019 organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.
  • Święto Miodu Pszczółkowskiego – Dożynki Gminne organizowane przez Gminę Pszczółki.
  • II Motocyklowy Rajd Piaśnicki organizowany przez Przewodniczącego Kapituły Motocyklowego Rajdu Piaśnickiego.
  • XIV Edycja Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - Lodołamacze 2019 organizowana przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON oraz Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON.
  • Konferencja na temat szczepień ochronnych organizowana przez Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny.
  • Impreza sportowo-rekreacyjna „Bieg Drogą Dobra” organizowana przez CARITAS Archidiecezji Gdańskiej.
  • VI Pomorskie Święto Wisły organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Kociewiak”.
  • Europejskie Dni Dziedzictwa organizowane przez Oddział Terenowy Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Gdańsku.
  • XIX Jarmark Cysterski organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.
  • XVII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.
  • II Międzynarodowa Konferencja pod tytułem: "Porozmawiaj o autyzmie – i nie tylko. Zaburzenia neurorozwojowe" organizowana przez Katedrę Psychiatrii Kliniki Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych i Wieku Podeszłego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
  • Festyny Międzypokoleniowe organizowane przez Fundację Adaptacja i Radę Dzielnicy Cisowa.
  • 28. Międzynarodowa Konferencja Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL Poland organizowana przez Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Gdańskiego.
  • Gala zorganizowana z okazji 5-lecia działalności Fundacja Adaptacja.
  • Dożynki Archidiecezjalno-Samorządowe Gminy Trąbki Wielkie.
  • X Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji - „Choroby cywilizacyjne i choroby rzadkie wyzwaniem rehabilitacji XXI wieku” organizowany przez Klinikę Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.
  • Gminne Święto Plonów organizowane przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk.
  • VI Pomorski Turniej Piłkarski o Puchar Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. organizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną sp. z o.o.
  • Konferencja popularnonaukowa ZAGŁADA POLSKICH KRESÓW. AGRESJA SOWIECKA 1939 organizowana przez Muzeum II Wojny Światowej i Dom Kresy w Gdańsku.

 

PAŹDZIERNIK

  • Koncert charytatywny z cyklu "Głosy dla Hospicjów" organizowany przez Fundację Hospicyjną.
  • XVIII Dyktando Kaszubskie organizowane przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku.
  • IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo portów morskich i lotniczych” organizowana przez Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oraz Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.
  • Ogólnopolski Konwent "Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego" organizowany przez Fundację "Nadzieja" Osób Poszodowanych w Drogowych OPP.
  • XI turniej gry w kręgle osób niepełnosprawnych "My też gramy w kręgle" organizowany przez Fundację Miki - Centrum Rehabilitacji w Gdańsku. 
  • V Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2019 organizowany przez Europejskie Centrum Biznesu.

 

LISTOPAD

GRUDZIEŃ

INNE

  • Obchody 50-tej rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego w latach 2019-2020.
  • Wiosna Niezłomnych organiozwana przez Fundację Gladius Gloriae.
  • Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości organizowane przez Fundację Studenckie Forum Businessu.
  • Cykl imprez Puchar Gdyni organizowany przez Fundację Good Time.
  • XXIII edyzja Konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości.
  • 42. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2019 organizowany przez Gdańskie Centrum Organowe, Bazylikę Mariacką i Akademię Muzyczną w Gdańsku.    
  • Festiwal Miłości Bożej organziowany przez Fundację "Gladius Gloriae".
  • Cykl regat pn. Święto Morza Puchary Marynarki Wojennej RP oraz Jubileuszowy Festyn Żeglarski organizowane przez Jacht Klub Marynarki Wojennej.
  • Akcja redakcyjna oraz plebiscyt "MISTRZOWIE AGRO" organizowane przez "Dziennik Bałtycki" Polska Press Sp. z o.o.
  • Konkurs TOP 100 organizowany przez "Dziennik Bałtycki" Polska Press Sp. z o.o.