Rozmiar czcionki: A- A A+

Informacje o województwie

Poczet Wojewodów Pomorskich

wojewodowie pomorscy:

1. Stefan Łaszewski, 17.10.1919 – 2.07.1920

Stefan Łaszewski

 



2. Jan Brejski, 28.07. 1920 – 24.05.1924

Jan Brejski

3. Stanisław Wachowiak, 24.10.1924 – 10.1926

Stanisław Wachowiak

4. gen. Kazimierz Młodzianowski, 12.10.1926 – 4.07.1928

gen. Kazimierz Młodzianowski

5. Wiktor Lamot (p. o. wojewody pomorskiego: 08.1928), jako wojewoda – 12.07.1929 – 18.11.1931

Wiktor Lamot

6. Stefan Kirtiklis, 18.11.1931 – 14.07.1936

Stefan Kirtiklis

7. Władysław Raczkiewicz, 16.07.1936 – 29.09.1939

Władysław Raczkiewicz

 

 

wojewodowie gdańscy:

8. Mieczysław Szczęsny - Okęcki, 30.03.1945 – 31.01.1946

Mieczysław Szczęsny - Okęcki

9. Stanisław Zrałek, 01.02.1946 – 24.05.1950

Stanisław Zrałek 

 

przewodniczący prezydium wojewódzkiej rady narodowej w Gdańsku:

10. Mieczysław Wągrowski, 25.05.1950 – 23.04.1952

Mieczysław Wągrowski

11. Bolesław Geraga, 23.04.1952 – 14.12.1954

Bolesław Geraga

12. Walenty Szeliga, 14.12.1954 – 01.05.1956

Walenty Szeliga

13. Józef Wołek, 05.12.1956 – 16.11.1960

Józef Wołek

14. Piotr Stolarek, 16.11.1960 – 09.06.1969

Piotr Stolarek

15. Tadeusz Bejm, 09.06.1969 – 20.01.1972

Tadeusz Bejm

 

wojewodowie gdańscy:

16. Henryk Śliwowski, 20.01.1972 – 15.01.1979

Henryk Śliwowski

17. Jerzy Kołodziejski, 12.01.1979 – 22. 01. 1982

Jerzy Kołodziejski

18. Mieczysław Cygan, 03.02.1982 – 22.11.1988

Mieczysław Cygan

19. Jerzy Jędykiewicz, 22.11.1988 – 03.08.1990

Jerzy Jędykiewicz

20. Maciej Płażyński, 04.08.1990 – 11.07.1996

Maciej Płażyński

21. Henryk Wojciechowski, 01.09.1996 – 17.01.1997

Henryk Wojciechowski

 

wojewodowie pomorscy:

22. Tomasz Sowiński, 13.01.1998 – 22.10.2001

Tomasz Sowiński

23. Jan Ryszard Kurylczyk, 21.10.2001 – 26.07.2004

Jan Ryszard Kurylczyk

24. Cezary Dąbrowski, 26.07.2004 – 25.01.2006

Cezary Dąbrowski

25. Piotr Ołowski, 24.01.2006 – 26.02.2007

Piotr Ołowski

26. Piotr Karczewski, 26.02.2007 – 29.11.2007

27. Roman Zaborowski, 29.11.2007 – 25.10.2011

Roman Zaborowski

28. Ryszard Stachurski, 12.12. 2011 - 8. 12. 2015

Ryszard Stachurski

 

poprzednie następne