Rozmiar czcionki: A- A A+

Oświadczenie w sprawie funkcjonowania numer 112 w związku z incydentem na gdyńskiej plaży.

W związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie pojawiły się dzisiaj w mediach na temat nieprawidłowości w obsłudze systemu 112 w dniu 18 sierpnia br., podczas incydentu na plaży w Gdyni informujemy, że  wewnętrzna kontrola działania Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, nie wykazała żadnych nieprawidłowości w zakresie przekazywanych połączeń.

Ponadto, wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, wystąpił dzisiaj do Komendanta Wojewódzkiego Policji, o ustosunkowanie się do wypowiedzi rzecznika KWP w Gdańsku
w tej sprawie, która brzmiała „ informacje o zdarzeniu nie trafiały na stanowisko dowodzenia tak, by można było podjąć interwencję”.

Poniżej zamieszczamy odpowiedź KWP na ten temat, z której wynika jednoznacznie, że telefon alarmowy 112, w dniu 18 sierpnia br. działał prawidłowo :

 

„W odpowiedzi na pismo  z dnia 21 sierpnia 2013 r. informuję, iż wypowiedź rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku nie dotyczyła funkcjonowania Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, w tym nieprawidłowości w zakresie przekazywanych połączeń. Wypowiedź dotyczyła wewnętrznej komunikacji służby dyżurnej w KMP  w Gdyni, co zostało zawarte w wypowiedzi rzecznika.”

 

poprzednie następne