Rozmiar czcionki: A- A A+

Zaproszenie na briefing prasowy

Zaproszenie na briefing prasowy

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dr Karol Nawrocki oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich - 18 czerwca o godzinie 9.30- zapraszają do Muzeum II Wojny Światowej na otwarcie wystawy czasowej "Stefan Rowecki - Grot". O godzinie 9.15 w sali konferencyjnej (budynek administracyjny) odbędzie się briefing prasowy. Prosimy o potwierdzenie udziału do 16.06.2017 (piątek).

 

Osoby do kontaktu:
Małgorzata Sworobowicz
Rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego
tel. +48 609 322 402, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tomasz Rakowski
p.o. Rzecznika prasowego Muzeum II Wojny Światowej
tel. +48 606 862 598, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wystawa czasowa "Stefan Rowecki - Grot"
W tym roku przypada 122. rocznica urodzin gen. Stefana Roweckiego. Pomysł uczczenia
i utrwalenia w pamięci młodego pokolenia postaci Generała zrodził się w Głównej Bibliotece Lekarskiej. Z inicjatywy Dyrektora dr. Wojciecha Germaziaka została nawiązana współpraca z Archiwum Akt Nowych, które posiada największy zasób dokumentów Polskiego Państwa Podziemnego. Nawiązano również współpracę z innymi instytucjami i osobami, które posiadają w swoich zbiorach fotografie i dokumenty dotyczące Stefana Roweckiego. Na wystawie zaprezentowane zostanie życie Stefana Roweckiego, od momentu narodzin do chwili aresztowania.
Wstęp wolny.

 

Ostatnio zmieniany : środa, 14 czerwca 2017 12:33
poprzednie następne