Rozmiar czcionki: A- A A+

Bezpieczne wakacje. Sprawdź autokar!

Bezpieczne wakacje. Sprawdź autokar!

Sezon wakacyjnych podróży rozpoczęty. Warto sprawdzić czy autobus, którym będą podróżować nasze dzieci spełnia wymogi techniczne. Kontrole przeprowadza policja, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, informacje o pojeździe można też znaleźć na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku 
Przeprowadza kontrole od poniedziałku do piątku. Wnioski z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem można składać na adres:
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku
ul. Jaśkowa Dolina 50
80-251 Gdańsk
tel. (58) 524-12-80 
e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona www.bezpiecznyautobus.gov.pl 
To baza danych o pojeździe. Dzięki usłudze sprawdzimy m.in. czy autobus lub autokar ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz aktualne badanie techniczne. Ponadto każdy może sprawdzić dane techniczne pojazdu, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu. Wyświetli się również komunikat informujący, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.

Pomorska policja
112 lub 997 - to numery telefonów, pod którymi można zgłaszać prośby o przeprowadzenie kontroli. Policjanci proszą o kontakt z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. Policjanci z wydziałów ruchu drogowego sprawdzają trzeźwość kierowcy oraz stan techniczny pojazdu. Wystawiają tzw. sprawozdania pokontrolne, które otrzymuje kierowca ( jest zobowiązany do przedstawienia dokumentu kierownikowi wycieczki).

 

Ostatnio zmieniany : poniedziałek, 26 czerwca 2017 08:52
poprzednie następne