Rozmiar czcionki: A- A A+

Urzędnicy walczyli o puchar

Drużyna PUW (biało - zielone stroje) w walce Drużyna PUW (biało - zielone stroje) w walce

Tytuł Mistrza Polski wywalczył Podkarpacki Urząd Wojewódzki. W finale po serii rzutów karnych rzeszowianie pokonali Śląski Urząd Wojewódzki 4:3. Na mistrzostwach nie zabrakło ekipy Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego z Rafałem Łabudą – służbowo szefem wydziału nieruchomości i skarbu państwa, sportowo kapitanem drużyny na czele. - To czwarty nasz występ w historii turnieju. Walczyliśmy dzielnie czego dowodem jest kilka kontuzji u naszych graczy. Cóż, tym razem nie dało się wskoczyć na podium, ale nie tracimy wiary, wiemy że w przyszłości zwycięstwo jest w naszym zasięgu – mówi kapitan.

Ostatecznie pomorska drużyna zajęła 12 miejsce. Łącznie w Ostrołęce rywalizowało blisko 200 piłkarzy (w tym dwie kobiety). Nagrody dla najlepszych zespołów wręczyli wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

W VIII Piłkarskich Mistrzostwach Urzędów Wojewódzkich udział wzięły drużyny z 14 województw: lubelskiego, warmińsko- mazurskiego, podkarpackiego, śląskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, podlaskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.

 

Ostatnio zmieniany : poniedziałek, 03 lipca 2017 09:56
poprzednie następne