Rozmiar czcionki: A- A A+

Biskupia Górka. Dotacja wojewody

Biskupia Górka. Dotacja wojewody

3.415.397 złotych – to kwota dofinansowania z budżetu państwa inwestycji „Stabilizacja i zabezpieczenie osuwisk w rejonie Biskupiej Górki w Gdańsku". Stosowną umowę podpisali dziś Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.  - To piękna dzielnica ale trudny teren zagrożony osuwiskami. Dzisiejsza umowa to dopiero początek naszej współpracy – podkreślił wojewoda Dariusz Drelich. – Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców to nasz priorytet.

Biskupia Górka w Gdańsku to teren zaliczany do tzw. III kategorii geotechnicznej, występują tu skomplikowane warunki gruntowe. W 1979 i 1991 roku osuwiska doprowadziły do zasypania dolnych kondygnacji budynków mieszkalnych. Dziesięć lat później po ulewnych deszczach doszło do kolejnych osunięć. Przyczyną ich powstawania jest budowa geologiczna, ukształtowanie terenu, warunki hydrogeologiczne sprzyjające tym procesom, a także działania antropogeniczne.
Osuwiska znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zabudowanych. W ramach podpisanej dziś umowy wykonana zostanie stabilizacja i zabezpieczenie osuwisk usytuowanych na skarpie pomiędzy ulicami Biskupią i Na Stoku.

Prace pochłoną w sumie 4.269.247 zł z czego 853.850 zł stanowi udział własny jednostki samorządu terytorialnego.
Przypomnijmy, że iż Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji udzielił promesy na dofinansowanie zadania.

 

Ostatnio zmieniany : poniedziałek, 04 września 2017 13:00
poprzednie następne