Rozmiar czcionki: A- A A+

Dziś odwiedzili nas miastczanie

Dziś odwiedzili nas miastczanie

Uczniowie z podstawówki i gimnazjum w Miastku odwiedzili dziś Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha. 30- osobowa grupa dzieci gości w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w ramach akcji „Dzień wakacji w mieście”, notabene zainicjowanej przez wojewodę w ubiegłym roku. Co zainteresowało dzieci? Przede wszystkim meble gdańskie od lat zdobiące gabinet wojewody. Były i pytania. Choćby takie - jak wygląda dzień wojewody i czym się zajmuje? 

Wcześniej miastczanie spotkali się w Wicewojewodą Pomorskim Mariuszem, Łuczykiem. Była i wizyta w gabinecie, i krótki wykład na temat rządowych programów dotyczących szkolnictwa, 500+ i czytelnictwa. 

W programie „Dnia wakacji w mieście” znalazła się także wizyta w centrum zarządzania kryzysowego. Po południu dzieci zwiedzą Muzeum II Wojny Światowej, pospacerują po Gdańsku, popłyną statkiem, odwiedzą Westerplatte i jednostki pływające Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

W ramach tegorocznej akcji „Dzień wakacji w mieście” odwiedzili już nas uczniowie z Mierzeszyna, Koczałów i Ryjewa. Do końca wakacji gościć będziemy jeszcze kilkudziesięciu uczniów.

Ostatnio zmieniany : środa, 02 sierpnia 2017 14:13
poprzednie następne