Rozmiar czcionki: A- A A+

Pomorskie. Sytuacja po burzach

Pomorskie. Sytuacja po burzach

Premier Beata Szydło wzięła udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanego przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha. W trakcie spotkania przedstawiciele służb zaangażowanych w akcję usuwania skutków nawałnic zdali raport z podjętych działań na terenie naszego województwa.

- Przede wszystkim składam kondolencje bliskim ofiar. W tej chwili najważniejsze jest zabezpieczenie życia i zdrowia poszkodowanych. Szacowane są też szkody, naprawiane są instalacje elektryczne. - mówiła Prezes Rady Ministrów. Wojewoda podkreślał, że wszystkie sił i środki służb są zaangażowane w usuwanie szkód i pomoc poszkodowanym mieszkańcom. Po briefingu prasowym wojewoda Dariusz Drelich udał się do miejscowości Nowa Cerkiew, by spotkać się z terenowymi służbami oraz odwiedzić poszkodowane dzieci i ich rodziców. 

W wyniku burz zginęło 5 osób, w tym dwoje dzieci, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. Akcja ewakuacyjna obozu trwała przez całą noc, ze względu na trudne warunki dojazdu – powalone drzewa i zablokowane drogi. Akcja ostatecznie zakończyła się ewakuacją 145
 (120 dzieci) uczestników obozu. 38 dzieci trafiło do szpitali, reszta przebywa w szkole w miejscowości Nowa Cerkiew. Na miejscu dzieci objęte są opieką, w tym wsparciem psychologa. Dzieci to harcerze z województwa łódzkiego, wysłane zostały również autobusy po uczestników obozu.

Trzy pozostałe ofiary śmiertelne to dwóch mężczyzn przygniecionych przez drzewa  i kobieta, która zginęła w domu w wyniku zawalenia się części dachu.

Od momentu powstania sytuacji zagrożenia Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Wojewody Pomorskiego monitoruje sytuację w województwie. 

Uruchomiono infolinię  987 w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku dla rodzin osób poszkodowanych . W Województwie 

Ostatnio zmieniany : sobota, 12 sierpnia 2017 16:37
poprzednie następne