Rozmiar czcionki: A- A A+

Kościerzyna. O szkodach po nawałnicy

Kościerzyna. O szkodach po nawałnicy

Zasiłki dla poszkodowanych, straty w rolnictwie, a także w lasach państwowych i prywatnych, szkody wyrządzone przez nawałnicę w budynkach mieszkalnych i gospodarczych zdominowały dziś spotkanie samorządowców powiatu kościerskiego i kartuskiego, pracowników ośrodków pomocy społecznej, specjalistów z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Agencji Rynku Rolnego i Lasów Państwowych. Spotkanie przygotowała Alicja Żurawska, starosta powiatu kościerskiego.

Wojewodę pomorskiego Dariusz Drelicha, reprezentowali Krystyna Kobylińska, zastępca dyrektora wydziału polityki społecznej PUW, Alicja Kinczewska – Dybek, specjalista ds. rolnych w wydziale bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego PUW, a także Tomasz Gieszcz, dyrektor biura wojewody

– Zakończyliśmy pierwszy etap realizacji wypłat zasiłków dla osób poszkodowanych w czasie nawałnicy – mówi Krystyna Kobylińska,. - Aktualnie wchodzimy w drugi etap wypłaty zasiłków do 20 000 zł. Najwięcej zrealizowano ich w gminach Sulęczyno i Sierakowice. Najwięcej pytań dotyczyło wypłat zasiłków z tytułu uszkodzonych lub zniszczonych budynków gospodarczych, a także naliczania kwot z tabel (będących załącznikami do zasad) w odniesieniu do procentowo oszacowanych przez zespoły inspektorów nadzoru budowlanego szkód w budynkach.

Poruszono także kwestie odszkodowań z tytułu powstałych szkód w uprawach rolnych i strat w budynkach gospodarczych.
Spotkanie odbyło się w starostwie powiatowym w Kościerzynie.

 

Ostatnio zmieniany : piątek, 08 września 2017 09:08
poprzednie następne