Rozmiar czcionki: A- A A+

Oświadczenie po publikacji wp.pl

Oświadczenie po publikacji wp.pl

W związku z dzisiejszą publikacją (12.09.br.) na portalu wp.pl – Poszkodowani przez nawałnice nadal nie otrzymali pomocy. „Wojewoda nie uruchomił środków” – autorstwa red. Magdy Kazikiewicz – Wojewoda Pomorski, oświadcza, że informacje te są niezgodne z rzeczywistością. 
Nieprawdą jest, co red. M. Kazikiewicz napisała w tytule tekstu, iż Wojewoda nie uruchomił środków. Pomoc rządowa dla gminy Czersk przekazywana jest systematycznie już od dnia 14.08.br., wówczas na konto gminy przelano 300. 000 zł, zaś 16.08 br. kolejne 600.000 zł. Łącznie gmina otrzymała 900 000 zł, z czego wydała 708 700 zł, zatem na rachunku gminy pozostaje 191.300 zł.

W związku z powyższym, pytanie dlaczego poszkodowani mieszkańcy otrzymują na przykład tylko 500 zł, a nie 6 000 zł, powinno być kierowane do szacującej starty gminy. Stanowczo podkreślamy, że środki przez Wojewodę Pomorskiego są zapewnione i bezzwłocznie wypłacane.

Dodatkowo informujemy, że wniosek na kolejne 62.800 zł na potrzeby gminy Czersk został już przekazany do MSWiA.

Co do zasiłków powyżej 20.000 tysięcy informujemy, iż wniosek gminy Czersk obejmujący 3 gospodarstwa domowe (straty łącznie oszacowane na 259 000 zł) jest niekompletny. W przypadku dwóch gospodarstw brakuje poświadczenia tytułu własności. Z chwilą uzupełnienia przez gminę brakujących danych, wniosek zostanie bezzwłocznie przekazany do MSWiA w celu uruchomienia wypłat oszacowanych kwot.

Fakt, iż red. M. Kazikiewicz w tytule materiału umieściła zdanie – „Wojewoda nie uruchomił środków” w cudzysłowie sugeruje, iż jest to cytat z osoby, która w tekście się wypowiada. Tymczasem w opublikowanym przez WP artykule, takiej wypowiedzi brak. Uznajemy, że stosowanie takich określeń i sugestii jest niedopuszczalną manipulacją i przekłamaniem.

 

Ostatnio zmieniany : wtorek, 12 września 2017 17:45
poprzednie następne