Rozmiar czcionki: A- A A+

Pomorskie. Ponad 10 milionów na zasiłki dla poszkodowanych

Pomorskie. Ponad 10 milionów na zasiłki dla poszkodowanych

Informujemy, że Wojewoda Pomorski przekazał do tej pory 10 245 864 złote na wypłatę zasiłków dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnic z 11/12 sierpnia br. Lista gmin i wysokość przekazanych kwot – w załączniku (stan na 12.09.br.).
 Przypominamy, że na wypłatę zasiłków dla poszkodowanych podczas sierpniowych nawałnic rząd przekazał już łącznie 58,6 mln zł. Wojewodowie czekają na kolejne wnioski od samorządów.

Pomoc finansowa rządu została przekazana wojewodom natychmiast po zakończeniu działań ratowniczych. Wojewodowie z kolei przesłali pieniądze samorządom, które natychmiast miały możliwość wypłacania pierwszych zasiłków do 6 tysięcy złotych.

Rząd jest przygotowany na wypłatę pieniędzy dla poszkodowanych. - Już do dyspozycji samorządów przekazaliśmy 58,6 mln zł. Pieniądze są na kontach gmin. Teraz szybkość wypłacania zasiłków zależy właśnie od poszczególnych samorządów - podkreśla minister Mariusz Błaszczak. To gmina wnioskuje do wojewodów o środki na remont i odbudowę, a wojewodowie przekazują je na konta gmin. To gminy po wydaniu decyzji o wysokości przyznanej pomocy finansowej, rozdysponowują pieniądze do poszczególnych rodzin.

Ostatnio zmieniany : środa, 13 września 2017 14:35
poprzednie następne