Rozmiar czcionki: A- A A+

Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni

Fot. MGMiŻŚ Fot. MGMiŻŚ

W Gdyni trwa Forum Gospodarki Morskiej z udziałem m.in. Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka oraz Wojewody Dariusza Drelicha. Minister w swoim wystąpieniu poruszył kwestie wsparcia małych portów morskich oraz pomocy dla polskich armatorów. Mówił też o powstaniu Morskiego Funduszu Inwestycyjnego i realizacji flagowego projektu "Batory". 

"Istotą dla nas bezwzględnie jest rozwój naszych portów. Niezbędne jest zabezpieczenie funduszy na czekające branże duże przedsięwzięcia" - podkreślał minister Gróbarczyk. - Rozwój polskiej gospodarki morskiej to jeden z priorytetów rządu. To szansa nie tylko dla rozwoju Pomorza, ale i całego kraju - podkreślał Wojewoda.

Perspektywy gospodarki morskiej w Polsce w świetle najnowszych trendów na rynkach światowych, innowacje w przemyśle stoczniowym oraz kwestie legislacyjne związane z ustawą stoczniową i statusem marynarzy  to tematy przewodnie Forum.  W dyskusji o gospodarce morskiej uczestniczą  osoby ściśle związane ze środowiskiem morskim,  ośrodkami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi. 

Ostatnio zmieniany : piątek, 13 października 2017 11:09
poprzednie następne