Rozmiar czcionki: A- A A+

Nowy sprzęt i mundury dla OSP w Sulęczynie

Nowy sprzęt i mundury dla OSP w Sulęczynie

- Najważniejsze to dotrzymywać danego słowa. W sierpniu, po tragicznej w skutkach nawałnicy, obiecałem pomoc. Bardzo się cieszę, że dziś oficjalnie odbieracie sprzęt i mundury tak potrzebne w waszej służbie - powiedział wojewoda Dariusz Drelich podczas spotkania w strażnicy OSP w Sulęczynie. - Pamiętam, jak podczas jednej z wizyt w naszej gminie, podkreślał Pan ogrom zniszczeń spowodowanych nawałnicą. Wtedy spytał nas Pan „czego potrzebujecie?”. Odpowiedź była jedna. Mamy wspaniałych strażaków ochotników oddanych sprawie, ale przydałby się nam nowy sprzęt – wspominał dziś komendant gminny OSP Andrzej Roda.

Dzięki staraniom wojewody i współpracy ze spółką Energa udało się przekazać 25000 zł na potrzeby OSP w Sulęczynie, dzięki którym dowództwo jednostki zakupiło m.in. stroje strażackie, obuwie i radiotelefony. Wójt gminy Bernard Grucza również dołączył się do podziękowań za fundusze na wsparcie dla OPP oraz za działania rządu po nawałnicy. Podkreślił szybkie wypłaty zasiłków dla poszkodowanych oraz bony paliwowe od spółki Lotos. - Doceniam Wasza rolę i służbę. Zawsze jesteście na miejscu zdarzeń niosąc pomoc z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem w każdej sytuacji - powiedział Wojewoda.
W OSP w Sulęczynie nie ma ludzi przypadkowych. Często wśród strażaków ochotników wstąpienie w szeregi ochotniczej straży jest rodzinną tradycja i służbą w pełnym tego słowa znaczeniu.

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook.

Ostatnio zmieniany : poniedziałek, 27 listopada 2017 11:35
poprzednie następne