Rozmiar czcionki: A- A A+

Powiat kościerski. Otwarcie inwestycji drogowej

Powiat kościerski. Otwarcie inwestycji drogowej

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich uczestniczył dziś w uroczystym otwarciu inwestycji drogowej realizowanej w ramach projektu „Poprawy dostępności obszarów intensywnie użytkowanych rolniczo oraz przez gospodarkę leśną poprzez polepszenie parametrów techniczno-użytkowych, w ramach kontynuacji przebudów odcinków dróg powiatowych (Lipusz) 1934G.2400 i (Liniewo) 2413G na terenie Powiatu Kościerskiego”. Całkowity koszt inwestycji to 2 mln 200 tys. zł z czego dofinansowanie przekazane przez Wojewodę wyniosło 1 mln 26 tys. zł.

 – Droga ta ma znaczenie strategiczne, stanowi bowiem dojazd do dróg wojewódzkich i krajowych. W ramach inwestycji przebudowano również infrastrukturę drogową z ciągiem pieszym i oświetleniem co znacznie wpłynęło na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników drogi – mówiła starosta Alicja Żurawska.

- Cieszę się, że dzięki rządowemu dofinansowaniu możemy otwierać kolejne odcinki dróg. Wiemy, jak ważne jest to wsparcie, biorąc pod uwagę potrzeby i możliwości samorządów. Podejmujemy wiele działań na rzecz poprawy pomorskiej infrastruktury drogowej – powiedział wojewoda Dariusz Drelich, który podkreślił, że pomimo wielu przeciwności losu, sierpniowej nawałnicy i niesprzyjających warunków pogodowych udało się ukończyć prace w terminie, co świadczy o zaangażowaniu i determinacji powiatu i gmin. 

Wójt gminy Lipusz Mirosław Ebertowski zaznaczył również, że inwestycja ta poprawki jakość życia mieszkańców gminy.

 

Ostatnio zmieniany : poniedziałek, 27 listopada 2017 15:47
poprzednie następne