Rozmiar czcionki: A- A A+

Obrady zespołu ds. imprez masowych

Obrady zespołu ds. imprez masowych

W sali im. Marszałka Piłsudskiego odbyło się dziś - zorganizowane przez Wojewodę Pomorskiego Dariusz Drelicha - spotkanie zespołu interdyscyplinarnego ds. imprez masowych. Wzięli w nim udział komendanci straży pożarnej, policji oraz przedstawiciele klubu Lechia Gdańsk.

Bezpośrednią przyczyną zwołania posiedzenia był mecz z 13 grudnia ubiegłego roku Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin, podczas którego kibicom nie pozwolono wnieść na stadion oprawy meczowej. Policyjni specjaliści od pirotechniki nie mogli dostać się do pomieszczenia, w którym przechowywano transparenty.
Z uwagi na tę sytuację władze klubu zwróciły się do wojewody o spotkanie, które miało wyjaśnić dlaczego policja uniemożliwiła kibicom Lechii Gdańsk rozwieszenia flagi, czy też zaprezentowania oprawy odnoszącej się do 36. rocznicy stanu wojennego.

- Kluczowa z punktu widzenia bezpieczeństwa imprez masowych jest współpraca pomiędzy organizatorami, a policją – powiedział wojewoda Dariusz Drelich. – Policja zobowiązana jest do podejmowania działań, w tym sprawdzenia zabezpieczenia pirotechnicznego, ale nigdy nie są to działania wymierzone przeciwko kibicom piłkarskim. Wszyscy doceniamy patriotyczną postawę oraz zaangażowanie środowisk kibicowskich w propagowanie historii Polski, jednak imprezy masowe wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. W tym przypadku zawiodła komunikacja pomiędzy służbami, a przedstawicielami klubu. Spotkanie miało posłużyć wyjaśnieniu wszelkich niedomówień i wątpliwości, a także wypracowaniu modelu współpracy na przyszłość.

Wojewoda podkreślił, że do tej pory podczas organizacji imprez masowych, w tym meczów piłkarskich nie doszło do jakichkolwiek incydentów i taki stan należy utrzymać. Do tego niezbędny jest dialog i chęć współpracy zainteresowanych stron.

 

 

Ostatnio zmieniany : piątek, 05 stycznia 2018 10:41
poprzednie następne