Rozmiar czcionki: A- A A+

Pierwsze posiedzenie rady konsultacyjnej

Pierwsze posiedzenie rady konsultacyjnej

- Dziękuję, że przyjęliście Państwo zaproszenie do rady. Jestem przekonany, że nasze wspólne działania doprowadzą do tego, że wszyscy żyjący opozycjoniści zostaną otoczeni opieką, a nasza praca przyniesie wymierne efekty – powiedział wojewoda Dariusz Drelich podczas uroczystości wręczania aktów nominacji członkom Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. 

- Na tej sali siedzi kwiat opozycji antykomunistycznej. Wszyscy spotykaliśmy się w podziemiu. Tak jak wtedy, tak i dziś będziemy działać dla dobra Polski - podkreślił Andrzej Osipów, członek rady. 

Po uroczystości odbyło się pierwsze posiedzenie rady konsultacyjnej.

Skład rady:
Magdalena Czachor
Roman Dambek
Stanisław Fudakowski
Barbara Hejcz
Anna Stawicka – Kołakowska
Izabella Lipniewicz
Edward Muller
Andrzej Osipów
Roman Zwiercan

Rada powstała na mocy nowelizacji ustawy z 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 693 ze zm.), zgodnie z którą realizacja zadań zmierzających do integracji środowisk byłych działaczy opozycji antykomunistycznej oraz koordynacji ich działań zostały powierzone wojewodom.

 

Ostatnio zmieniany : piątek, 05 stycznia 2018 15:36
poprzednie następne