Rozmiar czcionki: A- A A+

Prezydent RP na Pomorzu

Prezydent RP na Pomorzu

Sztum i Pelplin odwiedził dziś Prezydent RP Andrzej Duda. - Jesteście jednymi z najlepszych budowniczych Rzeczpospolitej – powiedział Prezydent RP do mieszkańców Sztumu, oddając hołd tym, którzy walczyli o polskość tych ziem. Prezydenta przywitały setki mieszkańców miasta. Najpierw Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Rodła, potem na dziedzińcu zamku spotkał się ze sztumianami. Głowie Państwa towarzyszył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Były kwiaty, brawa, występy artystyczne i …zaproszenie do spędzenia urlopu na ziemi sztumskiej, które skierował do Prezydenta RP - starosta sztumski. 

- Nasza ojczyzna to także kwestie ustrojowe - tego, jak będzie ona zbudowana, jak będą wyglądały relacje pomiędzy władzami, jakie gwarancje spraw socjalnych i obywatelskich będzie zawierała ustawa zasadnicza – mówił podczas spotkania Andrzej Duda apelując o udział w referendum konsultacyjnym (listopad br.).

O Pelplinie Prezydent RP powiedział, że „to miasto piękne duchem”. - To tu zaczęło bić katolickie serce tej ziemi – podkreślił dodając, że fundament polskości czyli zapis o wierze i tradycji powinien znaleźć się w Konstytucji .

Także tu Andrzej Duda mówił o referendum konsultacyjnym oceniając, że obecna konstytucja wymaga co najmniej znacznego udoskonalenia, jeśli chodzi m.in. o kwestie suwerenności, społeczne, socjalne, a także ustrojowe.

- Chcemy, żeby Polska była jak najlepiej ułożona, chcemy, żeby była państwem sprawiedliwym, żeby – jak mówił Pan Prezydent Lech Kaczyński – zwyciężała w niej uczciwość, a nie cynizm i draństwo. To wymaga jeszcze ciągle zmian w naszym kraju – podkreślił.

Spotkanie z mieszkańcami odbyło się na placu przed Collegium Marianum w Pelplinie.

Fotorelacja z wizyty Prezydenta RP na naszym profilu Facebook - kliknij

Ostatnio zmieniany : poniedziałek, 07 maja 2018 20:16
poprzednie następne