Rozmiar czcionki: A- A A+

Wizyta wiceministra MSWiA

Wizyta wiceministra MSWiA

Odprawa z komendantami służb mundurowych, wizyta w siedzibie Morskiego Oddziału Straży Granicznej i udział w obchodach Wojewódzkiego Dnia Strażaka w Gdańsku – zalazły się w programie dzisiejszej wizyty wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Gości na spotkaniu w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim przywitał wojewoda Dariusz Drelich.

W odprawie, która odbyła się w sali im. L. Kaczyńskiego PUW, obok wiceministra i wojewody udział brali gen. brygadier Leszek Suski, komendant Straży Pożarnej, nadinsp. Jan Lach, zastępca komendanta głównego Policji i gen. bryg. SG Jacek Bajger, zastępca komendanta głównego Straży Granicznej.

Podczas pierwszej części odprawy ( z udziałem mediów) wiceminister mówił o etosie służby, o zaufaniu do służb mundurowych ( aktualnie na poziomie 68 proc.) o programie modernizacji służb, przywracaniu komisariatów i posterunków policji, czy planowanych podwyżkach . - Budujemy i modernizujemy infrastrukturę, komendy, posterunki Policji, dokonujemy zakupu niezbędnego sprzętu oraz podnosimy wynagrodzenia - mówił wiceminister. 

- Dziękuję za profesjonalizm, za to że dbacie o bezpieczeństwo obywateli i państwa – podkreślał.

W siedzibie Morskiego Oddziału Straży Granicznej wiceszef MSWiA wręczył - pułkownikowi SG Andrzejowi Prokopskiemu - powołanie na stanowisko Komendanta MOSG.

O godz. 13 - wiceminister, przed Dworem Artusa, weźmie udział w obchodach Wojewódzkiego Dnia Strażaka w Gdańsku (wręczy medale, odznaczenia i awanse).

 

Ostatnio zmieniany : poniedziałek, 14 maja 2018 12:43
poprzednie następne