Rozmiar czcionki: A- A A+

Handel ludźmi. Konferencja w PUW

Handel ludźmi. Konferencja w PUW

Zjawisku handlu ludźmi poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa z udziałem wojewody Dariusza Drelicha, Roberta Mroczka z Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Katarzyny Stanulewicz, szefowej wydziału polityki społecznej PUW, czyli przedstawicieli Wojewódzkiego Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

Przypomnijmy, że w PUW można oglądać wystawę przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji a poświęconą zjawisku handlu ludźmi. To umieszczone na 6 planszach historie ludzi wykorzystanych do pracy przymusowej, żebractwa i prostytucji.

Jak argumentują specjaliści - w Polsce nasilenie tego typu przestępstw zaobserwowano na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Obecnie Polska jest nie tylko krajem pochodzenia ofiar, a także krajem tranzytowym, przez który odbywa się transfer ofiar z Europy Wschodniej do Europy Zachodniej oraz krajem docelowym dla ofiar wykorzystywanych głównie w prostytucji i pracy przymusowej.

Celem akcji jest więc podnoszenie świadomości Polaków na temat tego zjawiska, w szczególności wśród młodych ludzi, którzy decydują się na podjęcie pracy za granicą.

W skład Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi wchodzą przedstawiciele: Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Pomorskiego Kuratorium Oświaty, Okręgowego Inspektoratu Pracy, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ośrodków pomocy społecznej w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Słupsku, Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego PUW a także organizacji pozarządowych: fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i Centrum Wspierania Imigrantów i Imigrantek.

 

Ostatnio zmieniany : wtorek, 14 lutego 2017 12:04
poprzednie następne