Rozmiar czcionki: A- A A+

Podziękowania dla operatorów numeru alarmowego 112

Podziękowania dla operatorów numeru alarmowego 112

Jest ich siedemdziesięcioro, władają językiem polskim, niemieckim, angielskim, włoskim i rosyjskim, w minionym roku odebrali 1 376 266 zgłoszeń z czego ponad 80 procent było - ujmując rzecz delikatnie - niezasadnych. Mowa o gdańskich operatorach numeru alarmowego 112 z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku, którzy na co dzień ratują nam zdrowie, a w sobotę obchodzili swoje święto. Dziś odwiedził ich wojewoda Dariusz Drelich.

Nie wolno nam nie wspomnieć, że gdański WCPR, któremu szefuje Justyn Kamiński, odbiera najwięcej zgłoszeń w Polsce (ok. 3000 na jednego operatora w skali roku), do tego na pracę operatorów nie złożono ani jednej skargi.

- Dziękuję państwu za to co robicie. Po ludzku jestem wdzięczny. Zdaję sobie sprawę jak wymagający to zawód, ileż potrzeba wiedzy i empatii by pomóc, pokierować, podpowiedzieć czy uspokoić człowieka potrzebującego pomocy. Będę się starał by państwa wynagrodzenia wzrosły i były adekwatne do państwa wiedzy, wykształcenia i doświadczenia – mówił podczas dzisiejszej uroczystości wojewoda Dariusz Drelich.

Spotkanie z operatorami numeru 112 było szczególne z kilku powodów. Po pierwsze kilkudziesięciu operatorów odebrało rak wojewody certyfikaty, a dwoje gratulacje z okazji przyznania im przez ministra MSWiA wyróżnień .
Mowa o Filipie Rytelewskim (podczas sylwestrowego dyżuru przez telefon instruował jak przeprowadzić reanimację krążeniowo – oddechową. Uczestnik noworocznej zabawy zawdzięcza mu zdrowie a może i życie) i Anecie Soplińskiej (odebrała zgłoszenie od roztrzęsionego 7-letniego chłopca, który mówił, że starsza siostra zemdlała i ma drgawki. Pani Aneta zdołała uspokoić dziecko, poinstruować chłopca co ma robić dalej aż do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego).

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć najmłodszych – tym razem byli to uczniowie II klasy SP nr 24 z Gdańska, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym oczywiście o tematyce bezpieczeństwa.

Rozmawiając z operatorem pamiętaj:
• Po wykonaniu bezpłatnego połączenia na numer alarmowy 112 cierpliwie czekaj na połączenie z operatorem;
• Po zgłoszeniu się operatora bardzo krótko opisz zdarzenie, które chcesz zgłosić. Odpowiadaj na pytania operatora;
• Podaj dokładny adres lub sposób dotarcia na miejsce zdarzenia, udziel dodatkowych informacji, o które poprosi Cię operator, podaj swoje dane tak, aby służby mogły się z Tobą skontaktować w wypadku zaistnienia jakichkolwiek niejasności;
• Nie rozłączaj się do czasu wyraźnego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia przez operatora numerów alarmowych

Konkurs MSWIA - aplikacja do wysyłania zgłoszeń - kliknij

 

Ostatnio zmieniany : poniedziałek, 13 lutego 2017 14:14
poprzednie następne