Rozmiar czcionki: A- A A+

Wiadukt Biskupia Górka z rządowym dofinansowaniem

Wiadukt Biskupia Górka z rządowym dofinansowaniem

Ministerstwo Rozwoju podjęło decyzję o zwiększeniu o prawie 1,2 mld zł kwoty dostępnej w konkursie o środki unijne dla miast, które chcą otrzymać wsparcie na inwestycje drogowe. Tym sposobem blisko 118 mln zł dofinansowania zostanie przeznaczone na przebudowę wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku - poinformował Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Dofinansowanie  pochodzi z konkursu w działaniu 4.2 Programu Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja, która ma zostać zrealizowana w latach 2017-2019, polega na przebudowie odcinka 2,3 km drogi krajowej nr 91, dochodzącej do portu morskiego (Nowego Portu) i łączącej Pomorze z południem kraju. Wiadukt Biskupia Górka leży w ciągu Traktu Św. Wojciecha, stanowiącego fragment drogi krajowej nr 91, ze śródmieścia Gdańska przez osiedle administracyjne Orunia - Św. Wojciech - Lipce, aż do granicy z Pruszczem Gdańskim. To również część głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta. 

Prócz Gdańska dodatkowe środki popłyną do Bielska-Białej, Katowic, Konina, Piotrkowa Trybunalskiego, Poznania, Szczecina, Torunia i Wrocławia. 

Ostatnio zmieniany : piątek, 17 marca 2017 07:51
poprzednie następne