Rozmiar czcionki: A- A A+

„STOP pożarom traw"

„STOP pożarom traw"

Sześć ofiar śmiertelnych, 81 rannych – to tragiczny bilans zeszłorocznych „akcji” wypalania traw. Niestety, wciąż pokutuje przekonanie, że owe wypalanie powoduje szybszy wzrost roślinności. To nieprawda. Ogień sieje spustoszenie! Giną ludzie i zwierzęta a ziemia jałowieje.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wespół z Państwową Strażą Pożarna rozpoczęły kampanię „STOP pożarom traw”. Czy przyniesie efekty?
- O skuteczności profilaktyki niech świadczą statystki – w 2015 roku doszło do ponad 82 tysięcy pożarów traw, natomiast w ubiegłym roku było ich już o ponad połowę mniej, bo 36 tys. – wyjaśnia Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA.

Data rozpoczęcia tegorocznej kampanii nie jest przypadkowa. Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw (w tym roku doszło już do ponad 8 tys. pożarów łąk i nieużytków rolnych).  W ubiegłym roku najwięcej odnotowano ich w marcu i w kwietniu – aż 18,5 tys.

- Dlatego właśnie teraz chcemy dotrzeć z naszą kampanią do jak największej liczby osób. Strażacy będą organizowali akcje edukacyjne w szkołach. Będziemy współpracowali z samorządowcami i duchownymi – zapowiada nadbrygadier Leszek Suski, komendant główny PSP.

W ramach kampanii „STOP pożarom traw” została również uruchomiona strona internetowa www.stoppozaromtraw.pl - kliknij

źródło: MSWiA

 

Ostatnio zmieniany : piątek, 17 marca 2017 13:56
poprzednie następne