| Wydrukuj

11 listopada to dla Polaków data wyjątkowa. 99 lat temu po 123 latach niewoli Rzeczpospolita stała się wolnym państwem. Odzyskała tak upragnioną przez pokolenia niepodległość. Gdy w ubiegłym roku Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich otwierał koncert pieśni patriotycznych powiedział - Cieszę się, że tak pięknie umiemy świętować, i że tak licznie się zebraliśmy. Już dziś zapraszam na koncert w przyszłym roku. Minęło 12 miesięcy i słowa stały się ciałem. Przed nami kolejne chwile wzruszeń i radości z NIEPODLEGŁĄ 2017.

Koncert odbędzie się 11 listopada o godzinie 17 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

Czym w tym roku zaskoczymy naszych gości? Słowami św. Jana Pawła II, poezją Zbigniewa Herberta (obaj, jak mało kto  potrafili trafić do serc i dusz Polaków) a przede wszystkim muzyką. Zaśpiewamy i Mazurka Dąbrowskiego, i Pierwszą Brygadę, Rotę, Ułanów i wiele innych poruszających najczulsze struny pieśni. Nasi goście otrzymają śpiewniki, słowa będą tez wyświetlane na telebimie. Na scenie pojawi się m.in. wybitna aktorka Halina Łabonarska, wokaliści, instrumentaliści,  Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej  a także chór dziecięcy.

Emisja telewizyjnego spotu reklamującego NIEPODLEGŁĄ 2017 spowodowała lawinę. Bezpłatne bilety na koncert ( goście odwiedzali PUW od świtu do zamknięcia urzędu) rozeszły się w ciągu kilku dni.

Dla Czytelników naszego profilu Facebook przygotowaliśmy mały (łatwy!) konkurs. Kto jutro przed południem odwiedzi nasz profil i poprawnie odpowie na pytanie – oczywiście związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i zatelefonuje pod nr 58 30 77 606 w godz. 11.45 -12.00 otrzyma podwójne zaproszenie na koncert. Zachęcamy do udziału!

 


Ostatnio zmieniany: