Wydrukuj tę stronę
|

Prace projektowe rozpoczęto w 2015 roku, w kolejnym ruszyła budowa, dziś Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Pruszczu Gdańskim oficjalnie otwiera podwoje. W uroczystości wziął udział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który przypomnijmy kilka dni temu przekazał Powiatowi Gdańskiemu 450 tys. zł. na nową karetkę i 150 tys. zł. na motocykl ratowniczy. Dzięki temu pogotowie będzie dysponowało w sumie 6 karetkami i dwoma motocyklami ratowniczymi.

 - Gratuluję tak sprawnej realizacji inwestycji. To będzie ważny , wręcz strategiczny punkt ma mapie powiatu. Cieszę się również, że udało nam się wcześniej wzmocnić tutejsze zespoły ratownicze karetką i motocyklem. Nie ma przecież nic ważniejszego niż dbałość o poczucie bezpieczeństwa mieszkańców – powiedział wojewoda Dariusz Drelich.

Budowa obiektu, w którym znajduje się stacja pogotowia i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (zatrudniające ok. 30 osób) kosztowała Starostwo Powiatowe 10 milionów złotych. Budynek znajduje się przy ul. Raciborskiego 2A i (ok. 300 metrów od starej siedziby stacji) . Miejsce jest dobrze skomunikowane, co jest istotne i dla pacjentów przyjeżdzających samodzielnie po poradę jak i karetek pogotowia.

 Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w SPPR Pruszcz Gdański udzielana jest od godziny 18 do 8 w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy. W znajdującej się na miejscu poradni chirurgicznej przyjmuje 5 chirurgów i pielęgniarka. W związku przeniesieniem dyspozytorni karetek pogotowia do Gdańska, wyjazd ambulansów z Pruszcza Gdańskiego wymaga telefonu od zgłaszającego do dyspozytorni w Gdańsku. Po otrzymaniu dyspozycji SPPR realizuje zlecenie.


Ostatnio zmieniany: