| Wydrukuj

Dariusz Drelich Wojewoda Pomorski i insp. Krzysztof Kozelan I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podsumowali dziś Wojewódzki Projekt Edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa”. Uroczystość odbyła się w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego. Szczególnymi gośćmi byli pierwszoklasiści ze szkół podstawowych województwa pomorskiego.

14 czerwca br. o godz. 10:00 w sali teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się Gala Finałowa Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. Projekt realizowany był w roku szkolnym 2017/2018, w klasach pierwszych szkół podstawowych, przez profilaktyków i dzielnicowych jednostek miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego. Policjanci spotykali się z dziećmi i prowadzili zajęcia w pięciu obszarach:

  • Bezpieczny w drodze do szkoły,
  • Bezpieczny w czasie ferii,
  • Bezpieczny w domu,
  • Bezpieczny w sieci,
  • Bezpieczny w czasie wakacji.

Pierwszoklasiści po przeprowadzonych przez policjantów spotkaniach edukacyjno – profilaktycznych sporządzali prace rysunkowe, które odzwierciedlały ich spojrzenie na sytuacje niebezpieczne, z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia oraz sposoby ich unikania. W trakcie gali finałowej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

Laureatami wojewódzkimi zostali: Szymon Tutkowski i Gabriel Świtała  z Zespołu Szkolno – Przedszolnego nr 3 w Kościerzynie oraz Szymon Łukaszewicz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku. Wszyscy pierwszoklasiści, którzy zostali wyłonieni na etapie powiatowym otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Wyróżnienie otrzymała Maja Magdzińska - uczennica Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. gen. Władysława Sikorskiego w Sopocie, która  wspólnie z rodzicami przygotowała grę edukacyjną. 

Specjalne podziękowania I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w  Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan skierował do Partnerów Projektu: Wojewody Pomorskiego, Pomorskiego, Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Prezesa Zarządu Fundacji ENERGA, Prezesa Zarządu Fundacji LOTOS oraz Dyrektora Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Gdyni. W uroczystości uczestniczyli również włodarze gmin oraz dyrektorzy szkół, którzy wspierali realizację projektu na terenie województwa pomorskiego. Wypowiadając się na temat zrealizowanych działań oświadczyli, że bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem i należy dołożyć wszelkich starań, aby je zapewnić.

W trakcie gali, dzieci, w podziękowaniu, wręczyły partnerom projektu,  własnoręcznie wykonane kwiaty, a Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich wszystkim dzieciom  przekazał piłki plażowe.

Źródło KWP


Ostatnio zmieniany: