| Wydrukuj

- Już od dwudziestu lat na forum Rozmów Gdańskich poruszamy ważne społecznie tematy. Utrzymanie odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa jest bowiem jednym z najpoważniejszych wyzwań współczesnego świata. (…) To, że spotykamy się co roku, daje nam możliwość dyskutowania na bieżące, aktualne tematy – podkreślił wojewoda Dariusz Drelich, otwierając jubileuszową konferencję Rozmowy Gdańskie.

Gości przywitał także Lorenz Caffier, minister spraw wewnętrznych i europejskich Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Jan Kleinszmidt, przewodniczący sejmiku województwa pomorskiego.

Tematem XX „Rozmów Gdańskich” (15-16 maja br.) jest "Bezpieczeństwo wewnętrzne. Aktualne wyzwania”.

Tematyka pierwszego dnia konferencji obejmie: nowe wyzwania bezpieczeństwa wewnętrznego z perspektywy europejskiej, kryzys cyfrowy, bezpieczeństwo w cyfrowy świecie, ochrona infrastruktury krytycznej w kontekście zarządzania kryzysowego, organy bezpieczeństwa a Internet rzeczy, organy ścigania w cyfrowej przestrzeni oraz terroryzm islamski. Także dziś o godzinie 18 w Dworze Artusa odbędzie się ceremonia z okazji jubileuszu.

Drugi dzień konferencji - wykładem o stuleciu polskiej policji - otworzy Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, nadinspektor Jarosław Rzymkowski. Uczestnicy mówić także będą o efektywnych źródłach pozyskiwania informacji, strategii cyberbezpieczeństwa oraz wykorzystania różnych źródeł informacji w walce z terroryzmem i zagadnieniach bezpieczeństwa w wirtualnym świecie.

Organizatorami konferencji są Pomorski Urząd Wojewódzki, Krajowy Urząd Kryminalny Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Partnerami konferencją są Grupa Lotos SA oraz Grupa Energa SA.

 


Ostatnio zmieniany: